Як укласти бруківку.

Тротуарна плитка, або бруківка, вже багато років користується популярністю у власників заміських будинків і дачників. Дійсно, викласти доріжки з бруківки у дворі свого будинку може і коштує не дешево, зате служити така плитка, не втрачаючи зовнішнього вигляду, буде довгі роки.
Інструкція
1
Укладку плитки слід почати з розмітки майбутніх доріжок. Визначтеся з розташуванням і шириною доріжок, вбийте по краях кілочки і натягніть між ними шнури, чітко позначивши краю доріжок. За допомогою водяного або лазерного рівня відрегулюйте висоту шнурів таким чином, щоб врахувати ухил доріжок в сторону, противоположенную дому.
2
Встановіть бордюри по краях доріжок. Їх верхній рівень повинен бути на 20 - 30 мм нижче верхнього краю бруківки. Буде неправильним встановлювати бордюри вище рівня доріжок - в цьому випадку вода не стікатиме на землю, а залишатися на доріжках, утворюючи калюжі. Бордюри обов'язково потрібно зміцнити бетоном.
3
Після установки бордюрів слід зняти верхній шар землі там, де це необхідно, щоб висота від рівня землі до верхньої точки доріжок становила не менше 120 мм. Далі потрібно відсипати шар в 30 -40 мм дрібним гравієм або щебенем і ретельно утрамбувати.
4
Тепер насипте шар дрібного річкового піску таким чином, щоб верхній рівень цього шару був нижче верхнього рівня бордюру на три чверті висоти бруківки. Ретельно пролийте пісок водою і утрамбуйте будь-яким важким предметом, щоб пісок заповнив всі порожнечі в підставі з щебеню.
5
Можна приступати до укладання бруківки, прибираючи зайвий пісок або досипляючи його за допомогою будівельного кельми. Не слід використовувати цемент - досить укласти бруківку щільно одну до іншої між бордюрами на піщану основу. Після укладання кожної плитки слід злегка підбити її зверху гумовим молотком.
6
Завершивши укладку бруківки, просипьте все зазори сумішшю з сухого піску та цементу в співвідношенні 1: 1. Надлишки суміші очистіть за допомогою щітки або віника. Всі зазори між плитками повинні бути повністю заповнені сумішшю, яка пізніше вбере в себе вологу, утворює «кірку» і не дозволить сміттю потрапляти в щілини між бруківкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mnPSspXO0ps
Корисна порада
Розрахуйте ширину доріжок таким чином, щоб вам не довелося підрізати бруківку. Використовуйте будівельний рівень, щоб плитка була покладена рівно. Робіть невеликий ухил бруківки на обидві сторони доріжки, щоб дощова вода стікала і не залишалася на плитці.