Як перемістити сайт.

Одним з показників успішності web- сайта є кількість його відвідувань користувачами. Популярні ресурси приносять хороший дохід і служать предметом гордості їх творців. Однак, чим більше відвідувань має сайт, тим більше навантаження він створює на сервер. Невеликі сайти, як правило, розміщуються в рамках дешевих тарифних хостинг-планів на одному сервері з проектами інших web-майстрів. Але коли ресурс починає набувати популярності, споживаючи все більше серверної потужності і виходячи за рамки тарифного плану, грамотний web-майстер починає замислюватися, як перемістити сайт на інший сервер найбільш швидко і безпечно.
Вам знадобиться
  • Дані для доступу в адміністративну панель хостингу. Дані для FTP-підключення до сервера, на якому знаходиться сайт. Програма FTP-клієнт. Браузер.
Інструкція
1
Переведіть сайт в режим технічного обслуговування. Багато сучасних CMS мають таку функцію в панелі адміністрування. Якщо ж сайт функціонує на CMS власної розробки, яка не має подібного функціоналу, побудований на основі не зв'язаних скриптів, або складається з статичних сторінок, закрийте доступ до сайту за допомогою basic-авторизації. Вимкніть завдання chron, які можуть спричинити зміни даних сайта .
2
Збережіть всі дані сайта . Створіть резервні копії баз даних. Для цього можна використовувати скрипти адміністрування СУБД (такі як phpMyAdmin, phpPgAdmin), консольні програми-клієнти СУБД, засоби CMS, движків форумів та блогів, засоби адміністративної панелі хостингу. Збережіть файли сайта на диск свого комп'ютера. Підключіться до сервера сайта за допомогою програми FTP-клієнта. Скопіюйте всю структуру каталогів сайта з усіма файлами.
3
Додайте домен сайта в список доменів аккаунта на новому хостингу. Це робиться в панелі управління. Внаслідок цього домен буде додано до списку підтримуваних хостів http-сервера, для нього будуть заведені журнали доступу і помилок, NS-записи на сервері DNS, а також створена структура каталогів в домашньому каталозі користувача.
4
Відновіть дані сайта на новому хостингу. Створіть бази даних. Відновіть дані таблиць баз даних з резервних копій. Це можна зробити за допомогою тих же інструментів, які використовувалися для вилучення даних. Завантажте файли сайта на новий хостинг. Підключіться до сервера за допомогою програми FTP-клієнта. Проведіть вивантаження всієї ієрархії збережених каталогів сайта у відповідні каталоги на новому сервері.
5
Конфігуруйте сайт і оточення для роботи сайта на новому сервері. Якщо це необхідно, змініть права на доступ до файлів. Поміняйте в файлах конфігурації шляху до каталогів і програмам на шляху, актуальні для нового сервера. Створіть поштові акаунти, налаштуйте обробники і редиректори пошти. Створіть завдання chron, аналогічні завданням на попередньому сервері.
6
Змініть список DNS-серверів домена. Зайдіть в панель управління реєстратора або реселлера реєстратора домену сайта . Змініть список DNS-серверів відповідно до даних, наданими хостинг-компанією, підтримуючої новий сервер. Збережіть зміни.
7
Залиште повідомлення на старому сайті. Видаліть дані сайта на старому сервері. Залиште лише одну сторінку з повідомленням про перенесення сайта та інструкціями щодо скидання кешу DNS та організації тимчасового доступу до нового сайту. Налаштуйте переадресацію з усіх URL сайта на сторінку з повідомленням.
Зверніть увагу
Не знімайте сторінку повідомлення на старому сервері кілька днів. Записи на кешируєтся DNS різних провайдерів можуть оновлюватися досить довго.
Корисна порада
Якщо мається ssh-доступ до сервера, то копіювання файлів сайту можна справити швидше шляхом архівації всіх даних на сервері і завантаження архіву по FTP. Якщо є доступ до редагування файлів зон на старому сервері, то має сенс завчасно змінити значення TTL DNS-записи на менше. В цьому випадку оновлення інформації на кешуючих DNS різних провайдерів відбудеться швидше.