Як почистити хутряний комір.

Хутряні вироби виглядають завжди шикарно, красиво і дорого. Але з плином часу їм, як і більшості речей, властиво зношуватися. Вироби з темного хутра виглядають довше чистими. Світлі ж зазвичай вже на наступний сезон втрачають свою первісну білизну і свіжість.
Інструкція
1
Звичайно, можете здати виріб в спеціалізовану майстерню. Але набагато приємніше і дешевше, а частіше і надійніше, є чистка в домашніх умовах. Перед тим, як почати роботу, перевірте річ на міцність шкіряної тканини. Приготуйте спеціальний розчин: 50 мл теплої води, 2 краплі нашатирного спирту і одна крапля миючого засобу. нанесіть кілька крапель на різні ділянки вироби. Після вбирання злегка потягніть тканину. Якщо вона рветься, такий хутро обробці не подлежіт.Для чистки хутряного коміра можете застосувати бензин, миючий засіб для вовняних речей або шампунь для волосся. Умочіть тампон в вищевказаному засобі, відіжміть його і протріть їм хутро по напряму волоса (при длінноворсового хутрі) або проти нього (при коротковорсового). Для досягнення найбільшого ефекту насадите тонкий шар вати на змочену в миючому засобі колковую гребінець і прочешіть хутро. Щоб позбутися запаху бензину, потріть хутро картопляним борошном. Після борошно струсіть, а виріб погладьте щіткою.
2
Особливих проблем немає і з пранням хутряного коміра. Спочатку, якщо це можливо, отстегните його від основної речі. Потім вимийте шампунем для волосся, розчиненим у воді в співвідношенні 1 ст.л. кошти на склянку рідини. Потім добре промийте і висушіть на рівній горизонтальній поверхні далеко від батарей. Можете застосувати тирсу твердолистяних порід дерев. Умочіть їх в невеликій кількості бензину і насипте в емальований посуд, над якою будите обробляти виріб. Тирса на поверхню насипайте послідовно, міняючи їх у міру забруднення. Щоб не порвати хутро, не тріть його занадто сильно. По завершенню роботи виріб струсіть, очистіть рукою від тирси і розчешіть.
3
Сильно забруднені хутряні речі обробіть гарячими пшеничними висівками. Покладіть їх у каструлю і прогрійте на вогні, постійно помішуючи. Розкладіть виріб на стіл, насипте висівки і потріть по напрямку ворсу і назад. Потім хутро виколоти. Плями від жиру видаліть за допомогою спеціального розчину: суміші аміачної води, кухонної солі і води у відношенні 1: 3: 50 відповідно. Змастіть хутро тампоном. Потім промокніть лляним рушником, вибийте і розчешіть.
4
При необхідності усунення зі світлих виробів жовтизни, нанесіть на кінчики хутра 3 -5% розчин перекису водню, попередньо додавши в нього кілька крапель нашатирного спирту. Розчин можна розпорошувати за допомогою пульверизатора. Після проведених операцій ретельно, але акуратно протріть хутро тампоном, змоченим в теплій воді. Тут головне - не допустити намокання шкіряній ткані.Для світлих хутряних речей в якості очищувальних засобів можете застосувати суху манну крупу або картопляний крохмаль. Розсипте їх по поверхні хутряного коміра і погладжуючи, протирайте хутро. Міняйте по мірі забруднення. Підійде тут і тальк. Нанесіть його на виріб, поплескайте долонькою. Після чистки в обох випадках хутро гарненько встряхніте.Іскусственние хутра можна прати, злегка погладжуючи, у великій кількості води з додаванням миючого засобу. Як бачите, існує багато способом привести хутряний комір в порядок і в домашніх умовах. Не обов'язково звертатися в спеціалізовані хімчистки, витрачати великі гроші, та й самі скорняки (майстри з виготовлення та вичинки хутра) не радять цього робити. Цілком можна обійтися і підручними засобами.
Зверніть увагу
Ніколи не викручуйте хутряний комір.
Корисна порада
Не вішайте натуральне хутро у побіленої стіни - вапно псує хутро. Зберігайте його в розгорнутому вигляді, окремо від виробів їх штучного хутра. Якщо хутро став жорстким, обробіть його з вивороту гліцерином, розведеним наполовину водою. Для запобігання появи жовтизни на світлих виробах, зберігайте їх у синьому полотняному мішку або синьої бумаге.Еслі хутряний виріб втратило природний блиск, обробіть волосяний покрив 5% - розчином оцтової кислоти. Після кожного виду чистки не забувайте розчісувати хутро. Краще це робити гребенем або металевим гребінцем, спочатку по напрямку ворсу, потім проти нього.
Натуральний хутро вимагає максимально дбайливого догляду. Навіть якщо на поверхні хутро ового коміра немає слідів бруду, рекомендується регулярно здійснювати його очистку. При належному догляді хутро овое виріб виправдає свою чималу ціну і прослужить вам багато років.
Інструкція
1
Поверніть пожовклі хутро у білизну, посипавши його манною крупою або картопляним крохмалем. Трохи потріть хутро , потім добре струсіть і розчешіть.
2
Залийте в пульверизатор розчин, що складається з чайної ложки перекису водню, декількох крапель нашатирного спирту і склянки теплої води. Збризніть їм хутро і залиште його сохнути на яскравому сонці.
3
Протріть хутро губкою, змоченою в бензині або суміші води, спирту і столового оцту в однакових пропорціях. Через пару хвилин протріть його чистою тканиною. Длінноворсний хутро рекомендується протирати по ворсу, а короткошерстий, на якому присутні застарілі плями, - проти ворсу.
4
Очистіть хутро кролика і світлий каракуль, скориставшись сумішшю з житніх або пшеничних висівок. Помістіть їх в металевий посуд і, помішуючи, нагрійте на вогні. Розсипте гарячі висівки по хутро у, через деякий час зберіть їх щіткою. Струсіть комір і, якщо він зроблений з хутро а кролика, ретельно розчешіть його.
5
Розігрійте сухий пісок, щоб почистити комір, виготовлений з хутро а видри або бобра. Посипавши хутро піском, протріть його долонею. Стряхивайте брудний пісок і додавайте чистий доти, поки ваша долоня не перестане забруднюватися.
6
Видаліть плями від жиру за допомогою розчину, приготованого з чайної ложки нашатирного спирту, трьох чайних ложок солі і? літра води. Закінчивши обробку, кілька разів акуратно протріть комір змоченим і віджатим від води ватяним тампоном.
7
Змішайте рівні частини нашатирю і денатурату або 3 частини кухонної солі, 50 частин води і 1 частина нашатирного спирту. Протріть комір розчином, промокніть лляною тканиною і струсіть.
8
Відновіть блиск хутро а, протерши комір ганчірочкою, змоченою в оцтової есенції. Для збереження блиску періодично зволожуйте хутро гліцерином.