Як поміняти батарейку в материнській платі. Як витягнути батарейку з материнської плати.

З комп'ютером можуть відбуватися дивні речі. Збивається дата і час при кожному виключенні комп'ютера, при завантаженні комп'ютера з'являються «дивні» повідомлення про те, що в BIOS відбулися зміни, хоча ви нічого в ньому не міняли. Ці симптоми свідчать про те, що у вашому комп'ютері села батарейка. Ця батарейка знаходиться в спеціальному гнізді на материнській платі , і замінити її нескладно.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, литиевая батарейка CR2032, викрутка, початкові навички по роботі з комп'ютером.
Інструкція
1
Перед тим як міняти батарейку, її слід купити. Вам необхідно придбати батарейку CR2032. Вона виглядає як плоска таблетка і продається в багатьох комп'ютерних магазинах.
2
Відкрутіть гвинти, що фіксують бічну кришку корпусу, і зніміть її. Відкриється доступ до материнської платі . Знайдіть батарейку. Це нескладно, вона зазвичай встановлена в гнізді маркуванням вгору, та інших схожих на неї деталей на материнській платі немає.
3
Витягніть стару батарейку. Для цього акуратно відігніть засувку на гнізді, і батарейка пріподнімется над його краєм. Прихопіть батарейку пальцями і легко потягніть на себе. Виконуючи ці процедури, будьте дуже обережні, щоб не пошкодити поверхню материнської плати і прилеглі до гнізда батарейки деталі.
4
Встановіть нову батарейку в материнську плату. Батарейка повинна бути розташована гладкою поверхнею з маркуванням вгору. При цьому засувка повинна надійно зафіксувати її в гнізді.
5
Закрийте кришку комп'ютера і включите його. Встановіть, якщо це необхідно, параметри в BIOS і налаштуйте дату і час. Перевірте, перестали Чи скидатися настройки комп'ютера при виключенні.
Зверніть увагу
Заміна батарейки повинна проводитися при вимкненому живленні комп'ютера.
Системний блок складається не тільки з одного корпусу - в ньому також розташовуються його складові, які дозволяють запускатися комп'ютера і завантажувати операційну систему. Основною складовою є материнська плата, а на неї кріпиться безліч деталей, включаючи невеликий елемент живлення. Він потрібен для збереження деяких налаштувань і підтримки ходу системних годин. Якщо при кожному включенні комп'ютера у вас збивається значення системної дати або годин, то проблема таїться в елементі живлення, який необхідно змінити.
Вам знадобиться
  • Системний блок, викрутка «+», змінний елемент живлення.
Інструкція
1
При використанні комп'ютера більш ніж 3 роки, відбувається виснаження елемента живлення на материнській платі. Ця батарейка за своїм складом схожа з звичайної батарейкою від електронних або кварцових годин. Вони працюють за одним принципом, а термін в 3-4 роки для таких елементів живлення є критичним. Для стабільної роботи відображення системної дати рекомендується змінити батарею, до того ж батарея частково впливає на стабільну роботу всього комп'ютера.
2
Перед тим, як ви приступите до заміни старої батареї на новий елемент живлення, від'єднайте всі дроти від мережі. Щоб не викликати появу статичної електрики, доторкніться викруткою до будь-якого металевого предмета. Поверніть системний блок тильною стороною до себе, скористайтеся хрестової викруткою для розбору бічної стінки системного блоку.
3
Після зняття кришки системного блоку покладіть його на бік - так буде легше знайти розташування батарейки на материнській платі. Батарейка має розміри 5-рублевої монети, тому знайти її не важко. Для витягання батарейки можна скористатися будь-яким гострим предметом. Надавите на бічну планку держателя батарейки, вона повинна сама вистрибнути з роз'єму.
4
Після цього візьміть новий елемент живлення і поставте його на місце старої батарейки. Зберіть системний блок і підключіть його до мережі, виконавши всі дії, описані вище, в зворотному порядку.