Як годувати мотилем. Як добути мотиль самостійно.

Мотиль - це личинки двокрилих комах загону хірономіди, що мешкають в стоячих водах. Ці червоні "черв'ячки" є одним з найцінніших для кормів акваріумних риб.
Інструкція
1
Мотиль чудово підходить для годування всіх видів дорослих акваріумних риб, а також підростаючих мальків. Давати його можна як у живому, сухому і замороженому вигляді.
2
Найпростіший спосіб придбати мотиля - купити його в зоомагазині. Якщо поруч з вашим будинком є озеро або ставок, то можна спробувати добути мотиля самостоятельно.Еті личинки живуть у верхньому шарі донної бруду та мулу, тому для їх лову візьміть відро з мотузкою, закиньте його на пару метрів від берега і, волочачи по дну, підтягніть до себе. Після цього вивалити мул на дрібне сито і починайте проціджувати. Незабаром мотиль повинен піднятися на поверхню, звідки його потрібно зібрати сачком.
3
Для того, щоб добути мотиля взимку, необхідно просвердлити в льоду отвір, після чого опустити в нього жердину довгою 2-5 метрів з черпаком.
4
Зберігати свіжий мотиль необхідно в холодильнику. Змочіть полотняну ганчірочку водою, покладіть на блюдце, рівним шаром розподілите на тканині мотиля і прикрийте зверху ще однією вологою ганчірочкою. Слідкуйте, щоб мотиль завжди був зволожений. Зберігатися в такому стані він може протягом 2-3 тижнів.
5
Мотиля можна заморозити в холодильнику. Перед годуванням необхідно дістати потрібну порцію корму, дати їй відтанути (можна просто обдати гарячою водою), а потім дати рибам.
6
Свіжий мотиль можна висушити на сонці або в звичайній газовій печі. Зберігати сушеного мотиля необхідно в герметично закривається банку.
7
Для годування живим мотилем найкраще придбати спеціальну годівницю для живого корму. Це необхідно для того, щоб личинки просочувалися крізь отвори поступово, і риби встигали їх підхоплювати у поверхні води, так як інакше мотиль опуститься на дно і зариється в грунт.
8
Аквариумистам необхідно пам'ятати, що не дивлячись на те, що мотиль є відмінним живильним кормом, годувати їм риб все життя не можна. Урізноманітніть раціон своїх вихованців іншими видами рослинних і тваринних кормів, які можна також придбати в зоомагазині.
Мотиль - личинки комара-дергуна довжиною від 0,5 до 1,5 см. Завдяки великій кількості розчиненого в ньому гемоглобіну він має червоний колір. Мешкає в стоячих водах і є одним з найбільш корисних кормів для багатьох видів акваріумних риб.
Інструкція
1
Перед годуванням риб свіжим мотилем його необхідно ретельно промити і перебрати. Робиться цього для того, щоб впорядкувати живих личинок від мертвих. Останніми годувати риб не рекомендується.
2
Складіть його в сито, поставлене в таз з водою. Води має бути стільки, щоб вона ледь торкалася осередків, але не більше. Живий мотиль почне вилазити, а мертві личинки залишаться на дні.
3
Відсортуйте живі личинки. Найбільші з них підуть на корм для золотих рибок, телескопів, вуалехвостов і інших живонароджених і хижаків. Всіх інших риб годуєте дрібним мотилем .
4
Для годівлі дрібної риби можна використовувати і великі личинки. Але в цьому випадку їх необхідно порізати. Покладіть мотиля на скляну дошку і дрібно порубати гострим ножем або лезом.
5
Кидайте личинки невеликими порціями, щоб риби змогли підхопити їх до опускання на дно акваріума. Інакше корм зариється в пісок, і риби до нього не доберуться. Можна також скачувати корм в грудочки.
6
Зробіть спеціальну годівницю. Для цього відмінно підійде пробка або шматочок соснової кори. Виструганих з неї середину, вкладіть туди мотиля і виконайте внизу невеликі отвори, щоб живі личинки змогли виповзати через них. Для риб така годівниця буде дуже зручна.
7
Заготовте мотиля про запас. Живі личинки можна покласти в морозилку або висушити в духовці. Замороженого мотиля перед годівлею необхідно розморозити до кімнатної температури або обдати гарячою водою. А сухі личинки можна відразу висипати в акваріум або розпарити їх в теплій воді.
8
Свіжий живий мотиль може зберігатися в холодильнику до трьох тижнів. Для цього загорніть його тонким шаром у дві ганчірочки з натурального волокна. Перша з них повинна бути суха, а друга, зовнішня - злегка волога. Перед викладанням на ганчірку мотиля, згорніть її в два шари.
Зверніть увагу
Повноцінний раціон акваріумних риб повинен включати в себе не тільки личинки мотиля, але й інший корм.