Як захистити дітей.

В силу свого віку, довірливості і відсутності життєвого досвіду діти часто піддаються різним небезпекам. Обов'язок дорослих передбачити можливі події і захистити дітей від них. З якими небезпеками стикається дитина щодня?

Небезпека перша - будинок. Як не дивно, але більшість неприємностей може трапитися з дітьми саме вдома, а не десь там в іншому місці. Залишений чайник з окропом, безконтрольно лежать сірники, незахищена розетка, гострі кути, забуті на столі ліки, низько стоять пральні порошки, відбілювачі та інші хімічні засоби, ножі в межах досяжності - все це джерела небезпеки для маленького, нетямущого дитини. Щоб зрозуміти яким небезпекам щодня піддається ваша дитина вдома, пройдіть по своїй квартирі і подивіться на неї його очима, з висоти його зростання. Краще зайвий раз перестрахуватися, ніж звинувачувати себе все життя.

Небезпека друга - вулиця. Вийшовши з будинку, ваша дитина також піддається багатьом небезпекам. Щоб він не став жертвою злочинців, постійно ведіть з ним профілактичні бесіди про зловмисників, з якими він може зустрітися. Дитина повинна твердо знати, що не можна розмовляти з незнайомими або малознайомими людьми, не можна нікуди ходити з ними ні під яким приводом. Треба розповісти які виверти використовують злочинці, щоб заманювати дітей, і вселити їм, що іноді треба твердо сказати немає або убежать.Третья небезпека - дорога. На вулиці дитина стає беззахисним учасником дорожнього руху. Навчіть його правилам, продумайте максимально безпечний шлях до школи, в гуртки. Коли перевозите малюка в машині, не забувайте пристібати його в дитячому кріслі. Це, на жаль, не вигадки державтоінспекторів, а реальна можливість захистити дітей від травм і зберегти їм життя і здоров'я в ДТП. Мамам, які гуляють з колясками, слід бути особливо уважними, переходячи вулицю і не перебігати дорогу перед машинами.

Четверта небезпека - телевізор, інтернет і ЗМІ. На жаль, ні для кого не секрет, що засоби масової інформації давно стали розповсюджувачами насильства, порнографії, антисоціальних ідей, які руйнівно впливають на психіку дітей. Будьте уважні, контролюйте, що дивиться ваша дитина, чим він зайнятий. Не дозволяйте йому годинами грати в комп'ютерні ігри, інакше у нього може з'явитися стійка залежність.

Універсальний порада всім батькам - любите свою дитину, більше розмовляйте з ним, будьте в курсі його справ та переживань, уважно дивіться йому в очі і не дозволяйте йому бути дозвільним.

Віддаючи малюка в дитячий сад, мами переживають, що він підхопить якусь інфекцію і захворіє. Щоб багато хвороб пройшли повз вашу дитини , і він почувався бадьорим і веселим, прийміть заздалегідь заходи по зміцненню його здоров'я.
Інструкція
1
В дитячому саду хвороби найчастіше загальні, так як хлопці знаходяться в тісному контакті один з одним, а багато інфекцій передаються повітряно-крапельним шляхом або через предмети загального користування. Тому навчіть вашого малюка стежити за власною гігієною. Обов'язкові миття рук перед їжею, а також після відвідування туалету, ігор на підлозі, занять спортом і прогулянки на вулиці. Нехай в шафці лежать паперові носові хусточки і вологі серветки. Частіше періть речі дитини, щоб вони завжди були чистими. Проведіть з дитиною бесіду про те, що під час вуличної прогулянки можна нічого зривати з дерев або підбирати під ними і є. Поясніть, що немиті і недостиглі плоди можуть викликати сильні хвороби.
2
Для зміцнення імунітету необхідні вітаміни і мінерали. Слідкуйте, щоб ваша дитина з'їдав достатньо фруктів, ягід, овочів і зелені. Якщо у нього невисокий апетит, придумайте цікаве оформлення страв, смішну приповідку або частіше займайтеся з ним фізичними вправами. Проконсультуйтеся з вашим педіатром з приводу прийому вітамінних комплексів, адже з їжею діти часто недоотримують необхідну кількість мікроелементів. Не забувайте вчасно давати їх малюкові, особливо в періоди епідемій. Імуностимулюючі і противірусні препарати застосовуйте тільки за призначенням лікаря, адже вони можуть викликати алергію.
3
Поступове загартовування також посилить імунітет дитини. Почати можна з повітряних і сонячних ванн, а потім перейти до водних процедур. Поступове зниження температури води або контрастний душ зміцнять здатність організму протистояти вірусам. Провітрюйте кімнати будинку, кожен день гуляйте з малюком, пошукайте цікаві рухливі ігри на свіжому повітрі, щоб зацікавити крихітку.
4
Зверніть увагу на те, скільки спить ваш малюк, адже втомлений організм сильніше піддається ризику бути інфікованим. Постарайтеся зробити так, щоб сон крохи тривав не менше дев'яти годин вночі і дві години вдень. Якщо ж він погано засинає, проконсультуйтеся з фахівцем, можливо, вам призначать заспокійливі чаї або сиропи.
5
Щеплення також є хорошою захисної мірою проти вірусів. Для вступу в сад необхідно зробити ряд обов'язкових вакцин. Але є небезпечні захворювання, щеплення від яких дітям ставляться за бажанням їхніх батьків, наприклад, вітрянка або туляремія. Захистити малюка від таких інфекцій краще заздалегідь, але порадившись з лікарем.