Як навчити дитину малювати.

Левітан, Рембрандт, Сальвадор Далі і багато інших великі художники світу, їх картини цінувалися і досі цінуються дуже високо. Але мова зараз піде не про них, а про інших маловідомих «діячів мистецтва» - дітях. Та саме про них, вони теж свого роду художники. В їхніх роботах є, щось своє, особливе. Так як же навчити дитину малювати?

Перш за все, треба засвоїти деякі свого роду «правила»:

  • Ні в якому разі не замовляйте дитині, який або малюнок. Надайте йому самому вирішувати, нехай малює все що захоче.
  • Чи не закінчуйте за нього незавершені або неточні на ваш погляд малюнки. Адже з першого разу нічого добре не виходить, а цим ви тільки погіршить його невдачу. Дитина може образитися або зовсім кинути це заняття.
  • Ніколи не критикуйте його роботи, краще зайвий раз похваліть. Тому що діти завжди малюють в силу своїх можливостей, але зате від щирого серця.
  • Не варто вчити дитину малювати який-небудь конкретний образ. Дайте волю його фантазії, не вбивайте її у нього. Краще буде, якщо ви навчите його деяким прийомам малювання, виходячи з яких, він буде «ліпити» свої шедеври.

Прийомов існують декілька. Можна спробувати пальчикові малюнки - відбитками пальців. Виходять досить кумедні і цікаві малюнки. Така методика підходить для самих маленьких. Далі можна пробувати вчити малювати різноманітні форми. На цьому етапі дитина зможе навчитися малювати лінії і інші фігури більш чітко. Пізніше можна вже освоювати малювання чоловічків, найпримітивніших або інших об'єктів нескладної форми.Научіте дитини малювати нескладні малюнки фарбами або кольоровими олівцями. Такий вид малювання особливо подобається дітям. Надайте йому право вибору кольору і злегка корегуйте його вибір. На початковому етапі познайомте його з фарбами. Нехай навчиться тримати в руках пензлик або олівець. Особливо важливо перший час дати дитині творити самому все, що він захоче, а опісля вже деякий час дати деякі вправи у виборі кольору, володіння пензлем і т. Д. Коли дитина навчиться малювати зрозуміло предмети, потрібно навчити малювати їх правильних розмірів відносно один одного. Варіантів того, як навчити дитину малювати, досить таки багато. Від вас батьків потрібно трошки уваги і часу. Саме малювання з ранніх років дуже впливає на подальшу його творчу особистість. І найголовніше не варто поспішати, до гарних результатів це точно не приведе, в іншому випадку він може просто кинути це заняття. І хто знає, може ваша дитина надалі зможе стати прекрасним художником і творити воістину геніальні шедеври мистецтва.