Як підібрати оперативку. Як підібрати оперативну пам'ять.

Оперативна пам'ять є одним з найважливіших елементів системного блоку або ноутбука. Від її типу, обсягу і тактової частоти залежить швидкість обробки інформації та комп'ютера в цілому. Дуже часто користувачі стикаються з проблемою заміни оперативної пам'яті, бо аналогів плат, встановлених в їх системному блоці плат, може просто не виявитися в магазинах. Та й не завжди розумно міняти шило на мило, набуваючи точно таку ж оперативну пам'ять.
Вам знадобиться
  • доступ в інтернет
  • технічні дані материнської плати
Інструкція
1
Визначте типи оперативної пам'яті, які підтримує ваша материнська плата. Прочитайте інструкцію до неї. Це можна зробити на сайті виробника або користуючись документацією, що додається до системного блоку. Деякі материнські плати можуть підтримувати декілька типів оперативної пам'яті, але це не означає, що плати різного типу можуть працювати одночасно. Продуктивність типів в порядку зростання: DIMM, DDR1, DDR2, DDR3.
2
Крім типу плати, вам необхідно з'ясувати підтримувані обсяг і тактову частоту. Чим вище ці параметри, тим швидше буде працювати ваш комп'ютер. Ці характеристики так само можна дізнатися, вивчивши інструкцію до материнської плати.
3
Після того, як ви визначилися з типом, герцовкой і об'ємом оперативної пам'яті, вам потрібно визначити кількість вільних слотів. Зазвичай воно коливається від двох до чотирьох. Запам'ятайте, що дві плати оперативної пам'яті, скажемо по 2 Гб, працюють приблизно на 30% швидше, ніж одна плата на 4 Гб. Слоти, працюючі в двоканальному режимі, зазвичай зафарбовані в однакові кольори. Виходячи з цього, в деяких ситуаціях розумніше придбати не дві, а чотири плати. Кошти, витрачені на придбання більшої кількості плат, з лишком перекриються збільшенням продуктивності вашого комп'ютера.