Як тримати дитину.

В вашому домі трапилося диво - на світ з'явився малюк! Однак разом з радістю приходить і розгубленість, адже на вас лягає величезна кількість турбот і зобов'язань, а також відповідальність за здоров'я вашого скарби. А здоров'я, як відомо, починається з правильного формування хребта, кульшових суглобів.

Отже, вже з перших днів появи малюка на світ ви повинні подбати про правильне розташування і носінні дитини на руках. Є багато таких способів, але яким би з них ви не користувалися, необхідно пам'ятати, що новонароджена дитина ще не вміє тримати голівку і тому брати і тримати дитину необхідно так, щоб не допускати запрокідиванія його голови назад, а повністю підтримувати шийку і голову. Так слід тримати дитину перших 2-3 місяці життя малюка, поки не зміцніти шийні м'язи і він самостійно буде тримати голівку. Також не варто занадто різко і швидко піднімати і опускати малюка, брати немовляти однією рукою або підтягувати його за кисті рук, так як суглоби новонародженого ще занадто крихкі. Правильне розташування і носіння дитини на руках полягає в безпеці і комфорті малюка. Вибрати можна таке положення, яке буде подобатися вам і вашому малютке.Ітак, вісім способів правильного носіння дитини.

  1. Перший спосіб - "стовпчиком". Дитину плавно піднімають на плече в вертикальному положенні, притримуючи однією рукою шийку і голову, а другий тільце по всьому хребту і попку.
  2. Другий - на стегні: малюка саджають до себе на стегно, при цьому нахиляючи його тільце вперед і притримуючи його під грудку. Оскільки вага малюка розподіляється по вашій руці, то опори на хребет немає.
  3. Третій - личком перед грудьми. Спинка малюка притискається до грудей матері, а ніжки при цьому згинаються. У цій позиції малюк може впевнено спостерігати за подіями навколо.
  4. Класичний спосіб личком до себе. Головку дитинку розташовують на ліктьовому згині руки, а тільце знаходиться повністю на руці. Цей спосіб хороший з перший днів.
  5. П'ятий спосіб - личком вниз. Також як і в четвертому, головка знаходиться на ліктьовому згині, тільки личком вниз, а рука мами між ніжками малюка, підтримуючи животик.
  6. Шостий - в позі «Будди». Ніжки малюка беруть рукою в області стоп і призводять обидві стопочки до животика. Ця позиція корисна для зняття напруги в ніжках і розвитку тазостегнових суглобів.
  7. Сьома позиція «з-під пахви». Ця поза змушує малюка піднімати голівку і розглядати все навколо. Крихітку беруть рукою під грудку і розташовують у себе на боці. При цьому частина ваги дитини припадає на стегно мами, що не доставляє незручностей його довго носити.
  8. І остання поза - на боці «по-циганськи».

Після трьох місяців мама може носити малюка в позі жаби личком до себе на своєму стегні. Єдина умова - носіння необхідно чергувати з лівого боку на праву однакова кількість.