Як зробити самому дерев'яні двері. дерев'яні двері зробити самому.

Якщо ви бажаєте самостійно зробити двері, вам слід знати, що дерево можна брати будь-яке, але деревина обов'язково повинна бути якісною і сухою. При висиханні вона дає усадку довжиною в 0,1%, 5% в поперечному напрямку і 10% по всьому периметру. Якщо на дереві є сучки, важливо, щоб перебували вони всередині полотна. В першу чергу, це відноситься до планки решітки. Якщо сучки маються зовні, це може сильно ускладнити врізку замку і петель. Йдемо далі.
Інструкція
1
Планки двері повинні бути однакової товщини (4-5 см) і ширину (близько 6 см). Ширина планки, в яку буде встановлюватися запірний механізм, повинна становити 9-10 см. З'єднувати планки слід за допомогою шпонок і шипів з врізкою. Робити це потрібно внахлест. Такі двері вийде міцною і буде мати низьку теплопровідність.
2
Шпонка собою являє усічену трапецію з пазом. Його глибина приблизно становить 0,25-0,5 см. Нижня основа шпонки - 60 мм, верхнє - 35 мм. В планці за допомогою пилки-Наградки робиться пара паралельних пропилів під кутом 45 градусів. Між ними за допомогою стамески проводиться зріз, а потім відповідний шматок деревини видаляється. Дно паза повинно вийти рівним. Шпонка дуже зручна тим, що майже не коробить двері. А щоб надати конструкції додаткову жорсткість, шпонку можна вбити насухо або посадити на казеїновий клей (також можна використовувати будь водостійкий клей).
3
Решітка з обох сторін оклеивается плитою ДВП або фанерою. Товщина матеріалу для наклейки решітки повинна складати приблизно 5мм. На окрему планку клей наносити не рекомендується, так як контури решітки після висихання на поверхні фанери будуть дуже добре проглядатися. Краще змастити клеєм смужку близько 1 см.
4
Дверна рама (коробка) робиться з цілісних брусів, що з'єднуються між собою за допомогою косих або прямих шипів. Можна скористатися також складовими брусками, наклеюючи вузькі і тонкі дошки на дошки більшої товщини.