Як промити ніс дитині.

Щоб домогтися гарного ефекту лікарських засобів для носа, необхідно слизову оболонку носа промити, тобто очистити її від слизу. Для промивання носа існує багато коштів, але ж не так давно наші бабусі і мами готували самі розчини для промивання носа з соди, солі і трав. Вони промивали носики за допомогою піпетки, закидаючи голову назад або нахиляючи вперед, вливали по 5 мл рідини або за допомогою шприців та спринцівок.

Зараз же немає в цьому необхідності, оскільки існує безліч спреїв «Салін», «Но-Соль», «Аква Маріс», а також більш складні «Фізіомер», «Хумер-15», « Маример »,« Аквалор », які допоможуть вам промити ніс дитині.« Салін »,« Але - Сіль »,« Аква Маріс »- сольові розчини, відмінності їх лише в тому, що перші із звичайною сіллю, а другий на основі морської солі . З допомогою особливої помпочкі заприсківают цей розчин в порожнину носа. Щоб добре промити ніс дитині впорскують розчин 4-5 разів на кожну ніздрю в черговий послідовності. Потім пропонують дитині отсморкаться або відсмоктують слиз. Якщо ж це немовля, то використовують розчин «Аква Маріс». Малюка кладуть на бочок і капають кілька крапель розчину в ніздрю, а потім відсмоктують вміст з носика спеціальним аспіратором (відсмоктувачі). Суть розчинів «Фізіомер», «Хумер-150», «Маример» та ж, що і у попередніх розчинів. Необхідно перевернути головку дитини на бік і натиснути на розпилювач, продовжити впорскування в ніздрю, поки вода не стане з другої ніздрі виливатися. Потім змусити дитину висякати рідина або відсмоктати її з носика. Однак не варто забувати про обережність у застосуванні препаратів, які подають сильний струмінь, так як якщо немає швидкого витікання розчину з ніздрі, може відбутися його затікання через слухову трубку в вухо, ніж викликати розвиток отиту. Якщо у малюка є хоч невелике викривлення носової перегородки, то розчин краще вливати в ту ніздрю, де прохід звужений, так як вона гратиме роль обмежувача, при цьому ризик розвитку отиту буде мінімальний. Є ще один розчин «Долфін», але їм необхідно користуватися для промивання носа дітей старшого віку, а також дорослих і тільки тим, хто може регулювати напір. Промивати ніс в домашніх умовах можна за допомогою аспіраторів, хоча всі вони не призначені для цього. Однак при певних навичках мами, аспіратори здатні замінити професійну «Зозулю», головне не нашкодити. Аспіратори (відсмоктувачі) створюють негативний тиск, відтягують рідина з носа в грушу самого приладу. Якщо ви добре зафіксували дитини або він добре сидить, в одну ніздрю дитини можна впорскувати розчин для промивки, а з іншої ніздрі відсмоктувати вміст.

Якщо звичайний нежить поширився на носові пазухи і вже тим більше викликав гнійний гайморит, синусит або риніт, то в самий раз застосувати промивання носа фурациліном, який має протимікробну дію і приносить значну допомогу в лікуванні.
Вам знадобиться
  • - фурацилін в порошку або таблетках;
  • - тепла, кип'ячена вода (0,5-1л);
  • - спринцівка або спеціальний чайник для промивання носа.
Інструкція
1
Для приготування розчину використовуйте готовий порошок фурациліну або розітріть в порошок? таблетки. Зверніть увагу на його однорідність, оскільки великі частки довго розчиняються у воді. Додайте фурацилін в 1 л кип'яченої, теплої (37-38оС) води і ретельно перемішайте до утворення помірно жовтого кольору. Отриманим розчином наповніть спринцовку або чайник для промивання носа і приступайте до процедури.
2
Нахиліться над ванною і злегка поверніть голову набік, але так, щоб під час промивання вона не нахилилася сильніше, оскільки через євстахієвих труби рідина може потрапити в середнє вухо і поширити на нього запальний процес.
3
Обережно введіть весь вміст ємності по черзі в обидві ніздрі. Використовуйте для цього по 0,5 л розчину на кожну. При правильному промиванні носа розчин фурациліну повинен вливатися в одну ніздрю і виливатися з іншої. Однак при попаданні розчину в рот виплюньте його, оскільки він призначений тільки для зовнішнього застосування.
4
Після промивання носа фурациліном не лягайте відразу в ліжко, особливо на бік. А в разі необхідності дотримання постільного режиму надайте узголів'ю підняте положення. Ці заходи необхідні знову ж для попередження проникнення залишків рідини в середнє вухо.
5
Промивайте ніс 3-5 разів на день не менше 5-7 днів. Щоразу використовуйте новий розчин. Поєднуйте промивання носа фурациліном з іншими засобами, що допомагають зняти набряк і запалення слизової носа. До таких засобів відносяться інгаляції та краплі.
Корисна порада
Якщо при розведенні розчину фурациліну утворився осад, стежте за тим, щоб він не потрапив, при наповненні, в ємність для промивання, оскільки навіть найдрібніші частинки можуть викликати подразнення слизової носа.