Як вибратися з острова.

Історія з Робінзоном повторилася? Ви залишилися один на один з дикою природою на безлюдному острові? Що ж, не біда, нижчеперелічені поради, можливо, допоможуть вам не проторчать на острові стільки ж, скільки легендарний Робінзон Крузо.
Інструкція
1
Не втрачайте розум. Опинившись на безлюдному острові в результаті корабельної аварії або екстреної посадці літака, ви, ймовірно, дуже захочете піддатися паніці. В такому стані не тільки неможливо вибратися, але і можна загинути, наприклад, від голоду, нападу диких тварин. Тому, як казав Карлсон голосом Василя Ліванова, спокій, тільки спокій.
2
Зв'яжіться з зовнішнім світом, якщо це можливо. Ми живемо не в століття робинзонов, у нас є мобільні телефони, iPad, GPS-навігатори. Якщо щось з перерахованих вище предметів у вас є і знаходиться в робочому стані, то чому б не скористатися сучасними технологіями, особливо якщо острів знаходиться на не надто великій відстані від цивілізації і там працює хоч якийсь зв'язок?
3
Оцініть свої можливості. Якщо зв'язатися із зовнішнім світом не вдається у вигляді сучасних технологій, відкладіть поки ці заняття і спробуйте визначити, чим ви володієте. Чи є у вас прісна вода, їжа, одяг, матеріали, з яких можна побудувати житло, і якщо є, то в яких кількостях?
4
Розведіть багаття. По-перше, це джерело тепла, по-друге, на ньому можна приготувати їжу і закип'ятити воду, а по-третє, багаття може бути сигналом для перехожих повз судів. Як розводити багаття, знає кожен піонер, але якщо у вас немає ні сірників, ні запальнички, скористайтеся тоді лінзами з окулярів в якості збільшувального скла. До речі, багаття ще й відлякує диких звірів.
5
Спорудіть житло. На перший час, тобто перші кілька годин, можна сильно не заморочуватися і просто помістити в тінисте місце залишився скарб, прикривши все це від тварин. Згодом, коли ви вирішите проблему, принаймні, з водою, побудуйте щось на зразок куреня з гілок і листя навколишнього вас флори.
6
Відшукайте джерела води. Без води, як відомо, довго не протягнеш, тому навіть якщо у вас є запаси прісної води, варто знайти якийсь струмок. Так само можете пошукати якісь їстівні плоди, ягоди, можливо, гриби, залежно від місцевості. Вчитися полювати і рибалити будете пізніше, якщо проторчіте на острові довше, ніж планували спочатку.
7
Залучайте увагу. Розкладайте на землі яскраві речі, напишіть на піску величезними буквами "SOS", підтримуйте вогонь. Все це має привертати увагу всього, що пролітає-пропливає, таким чином, ви збільшите ймовірність скоріше повернутися до цивілізації.
Диких і безлюдних островів на нашій планеті залишилося зовсім небагато, якщо не вважати одиноких рифів, що йдуть під час припливів під воду і застиглих навіки архіпелагів у Антарктиди і Північного полюса Землі. Проте зазвичай саме поняття «безлюдний острів» асоціюється з буйством зелені і фарб, чим можуть похвалитися коралові острови південних широт Тихого океану. Але не поспішайте на південь, якщо ви ще не були на півночі.
Інструкція
1
Якщо ви хочете спочатку насолодитися видами північних широт, зайдіть на сайт http://www.paromy.ru і замовте квитки на пором з Бергена (Норвегія) до Ісландії. Дістатися до Бергена можна при наявності шенгенської візи на літаку або також на поромі з Санкт-Петербурга. Слідуючи по маршруту, ви зможете здійснити зупинки на Шетландських, Оркнейських або Фаррерських островах. Ці архіпелаги в цілому важко назвати безлюдними, але, припустимо, в столиці Фаррер - Торшавн - можна найняти катер і потрапити на один із дійсно диких островів, оточених скелями. А найпопулярніший у туристів острів Стаффа Шетландських архіпелагу взагалі являє собою величезну брилу базальту.
2
Потрапити на дикий острів ви можете і не виїжджаючи з Росії. Долетите до Петропавловська-Камчатського і домовтеся з місцевими перевізниками про те, щоб вони довезли вас до Командорських островів на самохідної баржі. Можна потрапити туди і літаком з м Елізово (недалеко від столиці Камчатської області). Не забудьте взяти з собою паспорт, так як, незважаючи на те, що Командори вже не вважаються зоною суворого прикордонного контролю (з 2007 року), пересування по островам без спеціального дозволу, отриманого тут же, заборонено. А подивитися на островах неодмінно варто на пташині базари і котикову лежбища, що й приваблює сюди нечисленних туристів. Та й риболовля тут чудова.
3
Якщо ви не хочете залишати Європейську частину Росії в пошуках безлюдного острова, то їдьте на Біле море. Так, щоб потрапити на архіпелаг Кузови, розташований в північно-західній частині Онезького затоки, вам слід доїхати потягом до Петрозаводська або долетіти до Мурманська, а потім автобусом дістатися до містечка Кемь. Від нього буквально рукою подати до архіпелагу: всього "якихось» 20 кілометрів по суворим водам Білого моря. Дослідивши ряд дрібних островів, що входять до складу архіпелагу, ви зрозумієте, що ж таке справжні дикі острова з їх недоторканою і не облагородженої на догоду туристам природою.
4
Якщо ж все-таки вас ваблять південні моря, зверніться на сайт компанії «Грін Лайн Тур» - http://www.gltour.ru - і забронюйте місце на вантажному теплоході «Арануі», на якому, втім, маються вельми комфортабельні каюти. Але спочатку вам доведеться дістатися до Папеете - столиці Таїті, так як саме звідти починає свою подорож по Французької Полінезії цей теплохід. Ця туристична компанія організовує і тури на Фіджі. Деякі з островів цього архіпелагу ще можна назвати дикими (Тавеуні, Ломайвіті), тим більше що всюдисущі готельні інвестори ще не цілком розгорнулися на цих територіях.