Як відучити дитину від пустушки.

Що робити, якщо дитина ніяк не хоче припиняти смоктати пустушку? Як відучити дитину від пустушки? Перед тим, як приступити до цього, визначтеся з термінами: чи дозрів ваш дитина для такого важливого вчинку, чи не буде для нього це відвикання психологічною травмою. Існує кілька способів, що дозволяють відучити дитину від пустушки.
  1. Дочекайтеся, коли дитина придбає достатню свідомість, щоб почати скорочувати час користування пустушкою. Наприклад, домовтеся з малюком, що він буде смоктати пустушку тільки перед сном або після обіду. Головне, щоб дитина почала поступово відвикати від залежності.
  2. Цей спосіб більш радикальний. Підійде не всім дітям. Влаштуйте особливе свято з нагоди прощання дитини з пустушкою. Наприклад, умовте його свідомо подарувати її іншій немовляті або викинете, пояснюючи дитині, що він став для неї вже занадто дорослим. Головне, в цьому випадку дайте зрозуміти дитині, що якщо пустушку викинули, то повернення до неї вже не буде. У тому випадку, якщо малюк переносить відлучення від пустушки дуже важко, то значить, він просто ще морально не дозрів і коштує повернути йому пустушку.
  3. Якщо ви стали помічати, що дитина може спокійно заснути без пустушки і не згадує про неї, поки її не побачить, значить, він вже готовий до того, щоб її кинути. Не викидайте її відразу ж, але почніть потихеньку прибирати її з поля зору дитини. Відволікайте його уваги на якісь ігри або прогулянки і при хорошому збіг обставин вже через кілька тижнів він про неї і не згадає.
  4. Якщо ваша дитина навчився пити з чашки, то намагайтеся давати йому все напої тільки в чашці. Щоб він зовсім відвик від пиття з пляшки.
  5. Ніколи самі не пропонуйте дитині посмоктати пустушку. Психологи категорично не радять цього робити.
  6. Розвивайте дитячу дрібну моторику усілякими розвиваючими іграми. Займаючись іграшками, дитина швидше забуде про пустушки.

У жодному разі не кричіть на малюка, це негативно відіб'ється на його психіці, а проблему вирішити не допоможе. Мазати пустушку гірчицею, перцем та іншими подібними речовинами також не слід, подібні «рецепти» можуть привести до моральної травмі у дитини. Деякі старі люди радять «размочаліть» пустушку, нібито це допоможе відучити малюка від непотрібної звички. Робити це в жодному разі не можна, так як дитина може неусвідомлено вдавитися її частинками. І, останнє, ніколи не лякайте дитину. Від пустушки він рано чи пізно відвикне, а ось дитячі страхи і нервозний можуть залишитися на все життя.