Як привчити дитину засинати самостійно.

Усі батьки рано чи пізно стикаються з проблемами у вихованні дітей. Однією з найпоширеніших труднощів виховання дітей в ранньому віці є привчання дитини до самостійності. Так, привчити дитину спати самостійно вельми складно.

Малюк з ранніх років звикає до того, що мама завжди знаходиться поряд, навіть тоді, коли він спить. Тому привчати дитину до самостійності необхідно поступово. Найчастіше дитина категорично відмовляється йти в ліжечко. Причин для цього може бути багато. Наприклад, дитині просто не хочеться розлучатися зі своїми іграшками, або він ще не втомився або просто боїться темряви. Іноді діти кричать уві сні, коли їм сняться страшні сни. В таких випадках малюк може не йти спати, боячись, що кошмар знову повториться знову. У занадто турботливих батьків діти бувають занадто розпещеними. Вони звикли йти до сну тільки в тому випадку, якщо їх сильно вмовляють. Як же правильно привчити дитину засинати самостійно?

  1. Не варто постійного умовляти дитину. Придумуючи все нові і нові стимули, які в цей раз укладуть вашої дитини в ліжко, рокам до трьох ви його остаточно ізбалуете. І тоді з'являться куди серйозніші проблеми. Тому не дозволяйте собі ніяких меркантильних відносин з дітьми.
  2. Озбройтеся терпінням, розумінням і доброзичливістю і приступайте до привчання дитини до самостійності.
  3. Пам'ятайте, що в перший рік життя дитині важко звикати до чого-небудь. Тому, лише після першого року починайте його привчати лягати спати самостійно. Не давайте йому спати вдень. Намагайтеся затягти його в ігрову діяльність.
  4. Якщо є така можливість, якнайшвидше надайте дитині окрему кімнату.
  5. Якщо дитина почне плакати, підходите до нього якомога швидше. Приголубте і заспокойте його, щоб він знав, що мама завжди знаходиться поруч.
  6. Якщо вашій дитині приснився поганий сон, візьміть його на руки, включіть світло і заспокойте. Інакше надалі ваш малюк буде боятися лягати спати.
  7. В тому випадку, якщо дитина старше півтора років, то привчити його буде набагато складніше. Діти такого віку кмітливіші. Придумайте особливий ритуал, який буде щодня проводитися перед сном. Наприклад, розповідайте дитині казку. Скоро він звикне, і після кожної казки буде самостійно засипати.
  8. Привчити дитину засипати самостійно можна і за допомогою м'якої іграшки, яка замінить йому вас.