Як випрямити хребет.

Викривлення хребта - найпоширеніше захворювання кістково-м'язової системи або опорно-рухового апарату. Розрізняють вроджені і набуті деформації. Сколіоз хребта досить швидко прогресує і призводить до тяжких порушень функцій внутрішніх органів.
Інструкція
1
Визначити наявність деформації можна по ряду ознак: одне плече вище іншого, випирає кут лівої чи правої лопатки та інші. Діагностику сколіозу проведе травматолог-ортопед або хірург, йому буде потрібно рентгенологічне дослідження хребта та визначення кута відхилення для уточнення ступеня сколіозу.
2
Ефективність лікування багато в чому залежить від віку хворого, ступеня і типу викривлення. Як правило, сколіози 1 і 2 ступеня лікуються консервативними методиками. Пацієнту призначається повноцінне, збалансоване харчування, багате мікроелементами (особливо кальцієм і фтором) і вітамінами. Ліжко у хворого повинна бути жорсткою зі спеціальним твердим щитом, можна використовувати ортопедичний матрац. Зверніть увагу на відповідність столу і стільця вашому зростанню. Необхідно за столом сидіти правильно і прямо, стежте, щоб ваші ноги діставали підлоги.
3
Систематично під контролем лікаря ЛФК проводиться лікувальна гімнастика. Ортопедом призначається носіння ортопедичних корсетів при сколіозах 2 і 3 ступеня. Регулярні фізичні вправи зміцнюють м'язи тулуба, покращують поставу, надають стабілізуючу дію на хребет, поліпшують функцію зовнішнього дихання. До складу комплексу лікувальної фізкультури (ЛФК) обов'язково входить лікувальна гімнастика, плавання і різні вправи у воді, систематичні курси масажу, необхідна корекція становищем.
4
Якщо причиною розвитку деформації хребта є вроджена аномалія розвитку кінцівок (різна довжина ніг), то в цьому випадку під коротку ногу підкладається потовщена устілка або рекомендується носіння ортопедичного взуття. При швидко прогресуючому викривленні хребта проводиться оперативне лікування в спеціалізованих ортопедичних клініках. Встановлюються механічні ендокорректори, які дозволяють виправити кривизну хребта . Надалі лікування носить підтримуючий характер, призначається правильний режим дня, збалансоване харчування, курси лікувальної фізкультури, масажу та фізіотерапії.
5
Обов'язкова умова профілактики сколіозу хребта - дотримання і постійний контроль за вашої правильною поставою. Необхідний руховий мінімум для кожної людини повинен включати в себе ранкову гімнастику, активний відпочинок, ходьбу, біг, плавання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OV6PSeIkXmU
Зверніть увагу
Важливіше прибрати причину появи даного захворювання - нестача кальцію в організмі !!!! Хребет неимеет кальцію і в результаті м'язи будуть його закручувати .... тому перше це харчування, друге це фізичні вправи - плавання, гамнастіка хребта.
Корисна порада
Корекція викривлення при виконанні фізичних вправ досягається зміною положення плечового, тазового поясу і тулуба хворого. Вправи лікувальної гімнастики повинні служити зміцненню основних м'язових груп, підтримують хребет - м'язів, що випрямляють хребет, косих м'язів живота, квадратні м'язи попереку, клубово-поперекових м'язів і ін.
Викривлення хребта може виникнути з різних причин і буває декількох видів. Способи лікування також можуть відрізнятися один від одного. І тільки фахівець зможе визначити, який з них потрібний саме вам. Самостійно можна лише виділити етапи лікування.
Інструкція
1
По-перше, запам'ятайте, що будь-який вид лікування повинен проводитися комплексно і починатися з раціонального харчування, збагаченого вітамінами. Крім того, незалежно від способу лікування ви повинні якомога частіше бувати на свіжому повітрі. Для виправлення хребта необхідно стежити за жорсткістю ліжку (можете покласти на ліжко дерев'яний щит). Сидіть прямо, звертайте при цьому увагу на те, щоб стілець (а також стіл, якщо ви за ним сидите) відповідав вашому зростанню: при сидінні ноги обов'язково повинні стосуватися підлоги. Крім цього лікар може призначити проведення гімнастики і носіння спеціального лікувального корсета.
2
До речі, невід'ємним елементом одужання є проведення лікувальної фізкультури. Справа в тому, що фізичні вправи не тільки володіють загальнозміцнюючим ефектом, покращують поставу, а й корегують деформацію, стабілізують стан вашого хребта. Зверніть увагу на те, що найбільшого ефекту лікувальна фізкультура допоможе досягти лише на ранніх стадіях, проте, застосовуватися вона може на будь-яких етапах лікування викривлення хребта.
3
Як вже було сказано, причин викривлення може бути декілька. Якщо воно сталося, наприклад, через різницю в довжині ніг, тоді можна скористатися простим радою: покладіть під одну ногу якомога більш товсту устілку. Після цього суглоби зможуть взяти потрібну форму, що й допоможе виправити хребет.
Зверніть увагу
Не забувайте про те, що лікування буде визначатися не тільки ступенем деформації хребта, але і віком пацієнта.
Корисна порада
Ні в якому разі не забувайте стежити за своєю поставою. Намагайтеся тримати її прямо при будь-якому положенні тіла (у тому числі і при ходьбі). Завдяки такій нескладній процедурі можна уникнути подальшого викривлення хребта або ж зовсім попередити появу викривлень.