Як підвищити частоту процесора. Як розігнати процесор на ноутбуці.

Процесор - найважливіший елемент комп'ютера. Від його частоти залежить швидкість роботи операційної системи та інших елементів комп'ютера. Якщо ви вважаєте, що ваш процесор працює занадто повільно, є два способи прискорення роботи: або замінити процесор на більш нову і потужну модель, або постаратися збільшити тактову частоту процесора програмним методом. Такий процес називається Overclocking і досить широко використовується багатьма користувачами ПК.
Інструкція
1
Для початку уважно вивчіть можливості вашого процесора. Краще це зробити, прочитавши опис і можливості на сайті виробника. Справа в тому, що далеко не всі процесори піддаються розгону, а серед тих, з якими можна проводити дану операцію, більша частина розганяється на 10-15%. Цього явно мало, щоб помітити прискорення в роботі системи.
2
Скачайте і встановіть програму ClockGen. Ця утиліта спеціально створена для зміни параметрів процесора в середовищі операційної системи Windows. За допомогою цієї програми ви можете збільшити тактову частоту процесора, не вдаючись до конфігурування в BIOS.
3
Якщо збільшення частоти процесора вам недостатньо, то доведеться вдаватися до налаштування в BIOS. При запуску комп'ютера натисніть Del. Після того, як ви зайшли в BIOS, натисніть Ctrl + F1. Залежно від виробника материнської плати, настройки процесора в BIOS можуть перебувати в різних підпунктах меню. Зазвичай це пункти: CPU, Advanced або Advanced Chipset Features. Загальна частота процесора виходить перемножением показника множника на показник стандартної частоти. Ці параметри варто збільшувати поступово, без перезавантаження комп'ютера після кожної зміни. Періодично підвищуйте напругу, що подається на процесор, тому що робота на підвищеній частоті вимагає більшої напруги.
Корисна порада
Переконайтеся в працездатності куллера і цілісності термопасти.
Частоту будь-якого сучасного процесора можна підняти шляхом його розгону через БІОС або відповідні утиліти. Сучасні процесори мають широкий «розгінним» потенціалом, що дозволяє деякий час обходиться без покупки більш потужного процесора. Розігнавши процесор, можна помітно підвищити продуктивність системи. До того ж, повністю весь потенціал процесора можна використовувати тільки після його розгону.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, додаток CPUCooL, програма ASUS Ai Booster
Інструкція
1
Перед початком розгону переконайтеся в хорошій ефективності охолодження компонентів комп'ютера. Для контролю температури процесора скачайте додаток CPUCooL. Ця програма не тільки дасть можливість вести спостереження за температурою процесора, а й дозволить встановлювати швидкість роботи охолоджувальних кольорів на максимум, тим самим захистивши процесор від перегріву. Після запуску завантаженого додатка встановіть швидкість обертання всіх кольорів на максимум.
2
Для підняття частоти процесора буде потрібна відповідна утиліта. Скачайте програму ASUS Ai Booster. Встановіть програму на свій комп'ютер. В кінці процесу установки може знадобитися перезавантаження комп'ютера.
3
Запустіть програму. З'явиться вікно з моніторингом роботи процесора. Зліва в нижній частині програми знаходиться стрілочка. Натисніть по цій стрілочки мишкою. Відкриється ще одна панель програми. Зверніть увагу на панель інструментів зверху. Наведіть мишкою на компонент панелі, де намальована стрілочка верх. З'явиться напис performance mode. Натисніть по цій стрілочки лівої кнопкою миші. Виникне меню параметрів розгону процесора (від 3 і до 30%). Виберіть, на скільки відсотків ви хочете підвищити частоту процесора. Вкрай не рекомендується вибирати параметр більше 15%, так як для цього у вас має бути встановлено окреме потужне охолодження процесора. Після вибору параметра розгону знизу натисніть OK. Потім в основному меню програми клікніть по напису apply.
4
Система зажадає перезавантаження. Перезавантажуєте комп'ютер. Після перезавантаження ПК частота процесора буде підвищена. Якщо комп'ютер працює стабільно без збоїв, значить такий режим роботи процесора нормальний. Якщо без причин «висне» або перезавантажується при даному режимі, понизьте частоту процесора до рівня, при якому він буде працювати нормально.