Як робити гастроскопію.

Гастроскопия - це метод, який використовується для діагностики захворювань шлунка. За допомогою фиброгастроскопа фахівець досліджує слизову шлунка у хворого, виявляє зміни на її поверхні, визначає наявність або відсутність пухлин, поліпів. За допомогою гастроскопії можна контролювати процес загоєння виразки шлунка, а також встановити причину шлункового кровотечі.
Інструкція
1
Показаннями до проведення фіброгастроскопії є: захворювання шлунка (виразкова хвороба, хронічні гастрити, рак шлунка, поліпи т.д.); встановлення джерела шлункової кровотечі; захворювання з боку інших органів і систем та інші. Протипоказання до гастроскопії: серцево - легенева недостатність; атеросклероз судин; психічні захворювання; варикозне розширення вен стравоходу та інші. При виявленому шлунковому кровотечі фибро гастроскопію проводять через 2 тижні після кровотечі.
2
Перед призначенням гастроскопії обов'язково проводиться клінічне обстеження пацієнта, призначається рентгенологічне дослідження шлунка. Фибро гастроскопію проводять натщесерце, за 30 хвилин пацієнту вводиться підшкірно 1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату. З метою знеболювання (анестезії) гортань і верхній відділ стравоходу змащують 1% розчином дикаїну або виробляється зрошення. Утруднення ковтання і відчуття оніміння в глотці свідчать про наступив місцевому знеболюванні.
3
Фібро гастроскопію проводять на операційному столі, на лівому боці, гастроскоп вводять під кутом, рівним 70-90 ° С. Пацієнт повинен уважно виконувати всі призначення лікаря і дотримуватися його порад. Для полегшення просування фиброгастроскопа через гирло стравоходу, хворий повинен зробити кілька ковтальних рухів.
4
Після проведення повного огляду слизової шлунка, фіброгастроскоп повільно витягується. Після закінчення дослідження пацієнт відпочиває протягом 20 хвилин, а потім вирушає в палату в супроводі медичного персоналу. Протягом 2:00 хворому рекомендується лежати і не вживати їжу. Якщо фиброгастроскопия проводилась в умовах поліклініки, пацієнта дозволяється відпустити додому не раніше ніж через 1,5 години після проведення маніпуляції, за умови його гарного самопочуття.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eyt0IIzeoPE