Як відучити дитину від рук.

Багато батьків, намагаючись заспокоїти малюка, постійно беруть його на руки. У зв'язку з цим надалі виникає ряд проблем. Відучити дитину від рук не так вже просто. Поступово малюк звикає, що за допомогою свого плачу він може домогтися всього, мама завжди візьме його на руки, заспокоїть і виконає всі його вимоги. Основними винними в даній ситуації є самі батьки. Дитина, звикаючи розважатися тільки разом з мамою, втрачає можливість розвиватися самостійно.

Малюкові необхідно дати відчути його режим дня. Виділяти якесь певний час для спільних ігор, під час якого батьки встигнуть вдосталь повозитися з дитиною. В інший час, якщо малюк починає вимагати і вередувати, змушуючи маму взяти його на руки, треба дати дитині зрозуміти, що зараз вона зайнята і не може приділити йому час. Найголовніше в цій ситуації - не піддатися на дитячі капризи. Батькам, які зіткнулися з подібними труднощами треба запастися терпінням і залізними нервами. Дитина, відчувши, що за допомогою капризів він нічого не доб'ється, почне діяти більш адекватно і самостійно. Поступово, він буде вчитися розважати себе без допомоги мами чи тата. Якщо все одно не вдається відучити дитину від рук, то слід звернутися до допомоги психолога. Молодим батькам, щоб уникнути виникнення подібних ситуацій, потрібно врахувати те, що грати з дитиною найкраще на килимку, а не на руках. Якщо ж мама при найменшому капризуванні бере дитину на руки, то привчити його до самостійних ігор буде вельми складно. Батькам, твердо вирішили відучити малюка від звички сидіти на руках, потрібно укладати його в ліжечко до того, як він засне. Інакше, засинаючи у вас на руках і прокидаючись вже в незнайомому місці, малюк може дуже сильно злякатися. Засинаючи в своєму ліжечку, нехай на початку і з вашою підтримкою, дитина поступово навчитися бути абсолютно самостійним. Щоб полегшити собі цю непросту задачу, створіть для дитини максимально комфортні умови для сну. Якщо малюк спить вдень, то обов'язково занавесьте вікна темними шторами, вночі, природно, вимикайте світло. Поступово, темнота у дитини буде асоціюватися тільки зі сном. У темній кімнаті він буде заспокоюватися набагато швидше. Зробіть дитині, відразу ж після купання перед сном, масаж, з використанням дитячої масла або крему, це допоможе йому швидше заснути.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Rrbq0ARvTlg
Багато батьків балують своїх маленьких дітей і часто носять їх на руках . Справа доходить до того, що малюки вже не можуть навіть заснути без заколисувань. На це можна не звертати уваги, поки дитина ще маленька, але коли він дорослішає, а засипати самостійно так і не хоче, це стає великою проблемою для батьків. Мамам і татам стає важко ходити з дитиною на руках по кімнаті і заколисувати його перед сном, тому вони намагаються його пошвидше від цього відучити.
Інструкція
1
Щоб відучити дитини засипати на руках , варто спочатку запропонувати йому якусь альтернативу. Переходити варто поступово і плавно. Спочатку хай дитина бачить вас, але при цьому лежить на ліжку. Можете навіть спати з дитиною, щоб він відчував вашу присутність, але при цьому не перебував у вас на руках .
2
Через деякий період можете «замінити» себе на плюшеву іграшку, щоб дитина як і раніше відчував присутність чогось теплого і м'якого, а ви могли спокійно спати на своєму місці. Якщо ж дитина починає вередувати, то не потрібно його брати на руки. Сядьте поряд з ним і розкажіть йому що-небудь, наприклад казку, спокійним м'яким голосом. Тим самим ви заспокоїте малюка і заколише без гойдання на руках . А вже в процесі дорослішання дитина стане більш самостійним, і не вимагатиме багато вашої уваги.
3
Відучити дитини засипати на руках легко, оточивши його іншими цікавими речами, наприклад, іграшками. Але все ж, поки дитина маленька, не варто його вже сильно відучувати. Приділяйте йому час, бо він має право на щасливе дитинство. Вибір у вихованні дитини повністю за вами. Ви можете взяти його спати з собою, а далі організувати йому власну ліжко, оточивши іграшками. Або ж можете поставити його ліжечко у себе в кімнаті і приділяти йому увагу навіть вночі, що буде не комфортно для вас, але комфортно для нього. Адже на ранньому періоді життя дитина має право на увагу в будь-який час доби, на те він і дитина, і його виховання - нелегка задача.
4
Вам потрібно знати якийсь баланс між добротою і строгістю. І в залежності від нього здійснювати різні вчинки, у тому числі і відучувати дитини від рук. Чи варто це робити або почекати - це вже вирішувати вам. І головне - вирішити правильно саме для вашої родини, тому не помиліться при виконанні таких, здавалося б, дріб'язкових, але в той же час важливих кроків. У кожному разі, удачі вам у цьому.