Як вставити газовідвідну трубочку. Як вставляти газовідвідну трубочку новонародженому відео.

Газовідвідна трубка застосовується у випадках посиленого газоутворення в кишечнику. Метеоризм (скупчення газів в кишечнику) викликає болі в животі і кишкові кольки. Найчастіше кишкові кольки виникають у дітей першого року.
Інструкція
1
Причинами кольок у дітей раннього віку є: підвищення газоутворення в кишечнику новонародженого при заселенні і розмноженні мікробів- «новоселів», що призводить до роздування петель кишечника газом і виникнення больових відчуттів; друга причина кольок - це заковтування повітря під час годування при неправильному прикладанні дитини до грудей.
2
Способи позбавлення від кольок: правильне прикладання до грудей; викладання дитини на животик перед кожним годуванням; після годування необхідно потримати дитину "стовпчиком", щоб все повітря вийшов з відрижками; масаж животика; тепла пелюшка на животик; вправа для малюка «велосипед» з одночасним притисканням зігнутих ніжок до животика.
3
Якщо всі перераховані заходи не мають ефекту, животик у малюка роздутий, дитина плаче - можна поставити газовідвідну трубку. Самостійна постановка газовідвідної трубки може бути небезпечною для дитини через поранення слизової прямої кишки з кровотечею та виникнення перфорації кишечника з розвитком перитоніту і кровотечі. Краще, щоб цю процедуру проводив лікар або медична сестра.
4
Газовідвідна трубка - це м'яка гумова трубка діаметром 3-5 мм і довжиною 30- 50 см, один кінець якої закруглений, інший зрізаний поперек. Газовідвідна трубка повинна бути індивідуальною. Трубку перед проведенням процедури необхідно прокип'ятити, змастити дитячим кремом або вазеліном, а потім повільно ввести в задній отвір на глибину 20-30 см, так, щоб зовнішній кінець трубки виступав із заднього проходу не менше ніж на 5 см. Зовнішній кінець трубки опускають в гумове підкладнесудно або на простинку.
5
Положення пацієнта на спині, ноги напівзігнуті в колінах і притиснуті до живота. Трубка вводиться повільно, обертовими рухами і залишається в кишечнику, поки не відійдуть гази. Газовідвідну трубку дозволяється залишити в кишечнику до повного відходження газів, але не більше 2 годин. Після вилучення окружність заднього проходу протирається ватою, а в разі появи подразнення її потрібно обмити водою і змастити дитячим кремом.
6
Газовідвідну трубку після процедури необхідно ретельно промити теплою водою з милом, прокип'ятити (простерилізувати) протягом 10-15 хвилин. Зберігати в стерильній банці з кришкою або пакеті, перед використанням знову прокип'ятити.