Як підібрати правильно пам'ять.

Одним з найважливіших елементів в системному блоці комп'ютера, що відповідає за швидкість обробки даних та операційної системи Windows в цілому, є оперативна пам'ять . Не дивно, що основна частина користувачів починає процес оновлення комп'ютерного заліза саме з заміни оперативної пам'яті. Міняти її набагато простіше, ніж процесор, а ефект помітний навіть неозброєним поглядом. Основна складність у тому, щоб правильно підібрати пам'ять для вашої материнської плати, тому що далеко не всі її типи будуть стабільно працювати у вашому комп'ютері.
Вам знадобиться
  • технічна документація до материнської плати
Інструкція
1
З'ясуйте типи оперативної пам'яті, підтримувані вашою материнською платою. Для цього прочитайте технічну документацію до неї. Це можуть бути такі типи пам'яті: DIMM, DDR, DDR2 і DDR3. Деякі материнські плати здатні працювати з двома типами пам'яті, наприклад DDR1 і DDR2. Але врахуйте, що підтримка обох типів не забезпечує їх спільну роботу.
2
З'ясуйте максимальні характеристики оперативної пам'яті, які підтримує ваша материнська плата. Йдеться про об'єм пам'яті, вимірюваному в гигабайтах або мегабайтах, і про тактовою частоті, вимірюваної в герцах.
3
Подивіться, скільки вільних слотів під оперативну пам'ять залишилося на вашій материнській платі. Іноді є сенс замінити старі планки, а не додати до них нові. Якщо ваша материнська плата підтримує двоканальний режим роботи, краще купувати дві однакові планки оперативної пам'яті меншого обсягу, ніж одну велику. Такий метод дозволяє збільшити продуктивність плат пам'яті на 20-30%. Якщо ваша материнська плата підтримує двоканальний режим роботи з оперативною пам'ять ю, то слоти будуть зафарбовані різними кольорами.
Одна з головних причин повільної роботи порівняно старих ноутбуків криється в нестачі оперативної пам'яті. Дану деталь можна замінити самостійно, головне - правильно підібрати пам'ять ноутбука.
Вам знадобиться
  • хрестова викрутка, Speccy.
Інструкція
1
Існує декілька варіантів установки нової планки оперативної пам'яті в ноутбук. Або ви повністю міняєте ті плати, які вже встановлені, або додаєте одну або дві нові.
2
У будь-якому випадку, необхідно визначити деякі характеристики, якими має володіти нова плата оперативної пам'яті. Почніть з визначення її типу. Це можуть бути такі типи: DDR1, DDR2, DDR3 або DIMM.
3
Встановіть одну з програм, що відображають стан вашого комп'ютера і дають точний опис пристроям. Найбільш популярною в цій галузі є утиліта Everest. Ми розглянемо як приклад програму Speccy.
4
Встановіть та запустіть цю утиліту. Відкрийте меню «Оперативна пам'ять». На дисплеї з'явиться вікно, в якому ви можете дізнатися всю необхідну інформацію. Давайте уважніше розглянемо перший пункт: Кількість слотів пам'яті - 2Занято слотів пам'яті - 2Свободно слотів пам'яті - 0.Как ви бачите з написаного вище, в даній материнській платі зайнято обидва слота під оперативну пам'ять. У вас може відобразитися інша інформація.
5
Уважно вивчіть пункти «Слот1» і «Слот2»: Тип - DDR3Об'ем - 2048 МбайтПропускная здатність - PC3-10700 (667 Мгц) .Т.е. вам необхідно придбати оперативну пам'ять DDR3, обсяг якої буде більше 2 Гбайт, а частота - не менше 667 Мгц. В такому випадку ви забезпечите максимальний приріст продуктивності ноутбука.
6
Для установки нової плати оперативної пам'яті вам буде потрібно частково розібрати ноутбук. Зазвичай слоти ОЗУ заховані за окремою кришкою, тобто вам доведеться відкрутити всього 3-4 шурупа. Витягніть стару планку пам'яті або відразу вставте нову (якщо є вільні слоти).
7
Природно, всі операції по заміні обладнання необхідно проводити з вимкненим ноутбуком. Увімкніть ваш мобільний комп'ютер і переконайтеся в тому, що нова плата ОЗУ визначена і працює стабільно.