Як в'язати рюшу.

Іноді пов'язаному самостійно виробу не вистачає якоїсь родзинки, щоб зробити його зовсім вже неповторним. Особливо це стосується дитячих речей, коли так хочеться одягнути свого дитинчати покрасивее, і так, щоб це було оригінально і несхоже на інших. В цьому випадку на допомогу приходить рюш, зв'язати який зовсім не складно, а прикрасити ним можна і горловини, і рукава вироби, а також використовувати у вигляді самостійного прикраси на одязі.
Вам знадобиться
  • Гачок, нитки.
Інструкція
1
Зв'яжіть гачком ланцюжок з повітряних петель, довжина якої повинна бути довжині рюша, який ви збираєтеся зв'язати.
2
Пров'яжіть останній стовпчик, після чого переверніть роботу вертикально і пров'яжіть дві петлі підйому, щоб збільшити висоту ряду. Пров'яжіть п'ять-шість стовпчиків з накидом, в кожному наступному вводячи гачок під останній стовпчик ряду попереднього.
3
Поверніть смужку в горизонтальний напрямок і пров'яжіть п'ять-шість стовпчиків з накидом в перший квадратик.
4
Знову переверніть смужку вертикально, залишивши кінець її ззаду, і пров'яжіть п'ять-шість стовпчиків з накидом за другий стовпчик попереднього ряду.
5
Знову поверніть смужку горизонтально, повернувши її виворітного стороною до себе, і пров'яжіть в другій квадрат п'ять-шість стовпчиків з накидом.
6
Поверніть смужку у вертикальне положення, так, щоб квадратики опинилися спереду, і пров'яжіть за третій стовпчик п'ять-шість стовпчиків з накидом.
7
Далі продовжуєте в'язати рюш за заданим алгоритмом.
Зверніть увагу
Чи не переплутайте кроки у виготовленні рюша, ретельно стежачи за тим, який саме стороною повертати до себе ланцюжок. Інакше ризикуєте замість рюша отримати спіральку.
Корисна порада
Ширина рюша в чому залежить від товщини нитки, тому намагайтеся вибирати нитки тонкі й рівні, щоб виріб виглядав максимально красиво.
Рюші - чудова прикраса для горловини або рукавів сукні, вони прекрасно декорують жилети, купальники, шапочки, серветки, служать оригінальною обробкою для дитячих речей. Озбройтеся гачком, нитками, неабиякою часткою терпіння і приступайте до справи.
Інструкція
1
Перевірте, щоб нитка, яку ви обрали для в'язання рюшів, була м'якою і рівною. Щоб візерунок красиво виглядав на виробі або в якості його деталі, необхідно використовувати нитки середньої товщини.
2
Отже, на самому початку зв'яжіть рядок з повітряних петель, який матиме довжину вашого майбутнього рюша. Наступний ряд виконайте традиційно продевая петлі гачком, без накидов і зняття петельок.
3
Коли закінчите другий стовпчик, поверніть в'язання вертикально і зробіть три петлі підйому, щоб забезпечити висоту ряду.
4
Тепер виконайте гачком 4 або 5 стовпчиків з накидом, пропускаючи гачок під завершальний стовпчик попереднього ряду.
5
Знову переверніть вашу роботу таким чином, щоб вона повернулася в горизонтальне положення і зв'яжіть 4 або 5 стовпчиків, роблячи накиди, які увійдуть в перший квадрат візерунка.
6
Після цього вдруге переверніть смужку у вертикальне положення таким чином, щоб кінець розташовувався позаду. Виконайте 4 або 5 стовпчиків з накидом, заходячи за другий стовпець попереднього рядка.
7
Потім знову переверніть роботу в горизонтальну позицію так, щоб вона неодмінно виявилася изнанкой до вас, і продовжуйте в'язати 4 або 5 стовпчиків, не забуваючи робити накиди. В результаті у вас вийде другий квадратик візерунка.
8
Ще раз розгорніть роботу вертикально так, щоб квадратики залишалися попереду, і знову таким же чином пров'яжіть за місце третього стовпчика 4 або 5 стовпчиків з накидом.
9
Далі потрібно повторювати цей принцип, періодично перевертаючи роботу. Слідкуйте за тим, щоб стовпчики складалися по одній стороні, тому будьте акуратні, повертаючи смугу то вертикально, то горизонтально, по відношенню до себе. Ви можете зробити один або кілька таких рядів з квадратів, - залежно від того, яку композицію запланували отримати в результаті.