Як чистити зуби дитині.

Догляд за зубками малюка варто починати відразу, як тільки вони з'явилися. Важливо привчати дитину утримувати в чистоті порожнину рота, тоді привчання до чищення зубів сприйматиметься більш природно, і проходити легше. Наведемо кілька порад про те, як чистити зуби дитині, щоб надовго зберегти їх красу і здоров'я.
  1. Починайте самого раннього дитинства - з дитинства. Уже перші зубки протирайте своїм пальцем, обвернув його чистим бинтиком. Малюк буде поступово звикати до процесу чищення зубів і порожнини рота. Демонструйте малюкові як самі чистите зуби вранці і ввечері, щоб він розумів, для чого необхідна ця процедура.
  2. Використовуйте дитячу зубну щітку. Вона і за розміром менше, ніж доросла, і щетинки більш м'які, спеціально для діток створена. Перед першим використанням щітку варто обдати окропом або помити з милом.
  3. Використовуйте дитячу зубну пасту. Коли малюк чистить зубки, він може випадково проковтнути пасту, а іноді й спеціально її вжити в їжу, поки мама не бачить, адже дитяча паста зазвичай вельми приємного і запаху, і смаку. Спеціальна дитяча зубна паста містить мінімальну кількість фтору, яке, якщо малюк проковтне, не заподіє шкоди здоров'ю.
  4. Спробуйте навчити малюка протягом дня використовувати зубні нитки для видалення залишків їжі та нальоту.
  5. Чистити зуби дитині треба два рази в день, видавивши на зубну щітку пасти завбільшки з горошину, близько трьох хвилин. Чистите верхні і нижні зуби, внутрішні та зовнішні їх поверхні. Використовуйте кругові рухи, ні в якому разі, не натискаючи на щітку, так можна пошкодити м'яку ясна. З двох річного віку можна починати вчити малюка самостійно чистити зуби.
  6. Слідкуйте за чистотою мови. При появі на поверхні язика білого нальоту, зчистіть його пальцем, обмотавши чистим бинтом, змоченим в легкому розчині соди. Якщо наліт не проходить або має жовтуватий відтінок, це може говорити про захворювання, треба звернутися до лікаря.
  7. Один раз на півроку, варто сходити з малюком на консультацію до стоматолога.
  8. При необхідності попросіть лікаря, для зміцнення дитячих зубів, призначити фторвмісні добавки.
  9. Дотримуйтеся в харчуванні дитини, та й в своїй теж, збалансованої дієти. Включіть в раціон велика кількість овочів і фруктів, кисломолочні продукти, мінімізуйте кількість цукру і солодощів. Тільки здорова і поживна їжа зможе забезпечити дитячий організм всіма необхідними елементами і речовинами, які допоможуть зберегти зуби здоровими.