Як зробити експеримент.

Ми всі любимо експерименти , навіть якщо цього і не помічаємо. Ми всі коли-небудь експериментували, найбільше, звичайно, в дитинстві. Однак, ставши дорослими, ми можемо підійти до цієї справи з іншого боку і поставити експеримент, як кажуть, з відчуттям, з толком, з розстановкою.
Інструкція
1
Для початку визначитеся, якого роду експеримент ви бажаєте поставити. Це може бути випробування людських почуттів на міцність або перевірка міцності листа фанери, спроба запустити в небо саморобний літачок або спроба зістрибнути з дзвіниці і пролетіти на саморобних крилах, проведений в науковій лабораторії експеримент з хімічними субстанціями або домашній досвід з невеликим вибухом. У кожному разі, вам необхідна певна сума знань у тій галузі, з якою буде пов'язаний ваш експеримент. Тому запасіться книгами і часом і приступайте до студіювання.
2
Перш ніж почати експеримент, знайдіть всі матеріали, потрібні речовини, колбочки, скляночки - бажано із запасом. Якщо у вас вибухне одна колба, ви завжди зможете замінити її іншою. Подбайте про техніку безпеки: в спеціально обладнаних лабораторіях про це вже подумали до вас, але якщо досвід проводиться вдома або на вулиці, убезпечити інших людей і особливо дітей - ваш святий обов'язок. Тисячу раз переконаєтеся, що в результаті ваших випробувань ви не вб'єте самі і не відправите на той світ своїх домочадців або випадкових перехожих.
3
Проведення будь-якого експерименту вимагає максимальної концентрації уваги. Тому ізолювати себе від усіх джерел шуму: вимкніть радіо, телевізор, комп'ютер (якщо тільки він вам не потрібен в процесі проведення досвіду), закрийте вікна, щоб вас не відволікав шум з вулиці, відвезіть дітей та собаку до родичів і в абсолютній тиші приступайте до справи .
4
Ведіть записи, детально описуючи всі етапи експерименту. Майбутнім поколінням важливо знати, на якому тижні у мутанта, вирощеного вами в домашніх умовах, з'явилися ріжки, а на який - ніжки. Навіть якщо це не серйозний науковий досвід, а просто забави нудьгуючого інтелігента, ці записи все одно вам знадобляться: орієнтуючись на них, ви зможете поліпшити методику проведення експериментів. Крім того, пройде тридцять років, і ви будете показувати пожовклі зошити онукам, а вони будуть радіти, що їх діди творили свого часу чудеса.
5
Навіть якщо ви - одноосібний розробник експерименту, наберіть собі команду, особливо якщо проект готується масштабний. Встановіть з самого початку субординацію: я придумав - ви допомагаєте. Але помічники вам напевно знадобляться в будь-якому випадку, ви зможете зосередитися на науковій, найцікавішої частини справи, а вони зроблять всю чорну роботу. Удачи вам на стезі науки!