Як прати краватку.

Галстук вважається окрасою чоловіки, а для деяких з них і необхідним атрибутом. Посадити пляма на краватку легше легкого, найчастіше це відбувається під час ділового обіду або святкового вечері. Видалити же його набагато складніше, адже багато краватки зроблені з дуже тонкого і чутливого матеріалу, і їх не можна відправляти в пральну машинку разом з рештою білизни.
Вам знадобиться
 • - засіб для делікатного прання
 • - рушник
 • - марля
 • - праска
Інструкція
1
Перш ніж приступити до прання краватки, подивіться на прикріплену до його обороту етикетку з вказівками по догляду за виробом. Після її прочитання багато що проясниться. Якщо, наприклад, краватка складається з поліестеру і виробник не має нічого проти машинного прання, то і вам побоюватися нічого. Періть його, як і будь-яку іншу річ.
2
Але якщо ви сумніваєтеся і думаєте, що краватка при пранні може забарвитися або втратити форму, то прати доведеться руками. Особливо це стосується краваток, зроблених з шовку.
3
Наповніть миску або раковину теплою водою, розчиніть в ній гель або порошок для делікатного прання. Опустіть галстук в воду, дайте йому трохи полежати.
4
Акуратно потріть забруднилися місця руками. Не тягніть і не здавлюйте сильно тканину, вона легко може зіпсуватися. Прополощіть краватку, дайте стекти воді.
5
Розстелите на рівній поверхні махровий рушник, перенесіть на нього краватку, надавши виробу необхідну форму.
6
Висохлий краватку пропрасуйте теплою праскою через марлю, уникаючи прямого контакту гарячої підошви з ніжною тканиною. Не тисніть на праску, щоб на лицьовій стороні краватки НЕ надрукований шов. Всього пара легких рухів і ваш аксесуар буде виглядати як новий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VI2K1fWF07s
Корисна порада
Якщо ви боїтеся прати краватку самостійно, здайте його в хімчистку. Тільки вибирайте таку, де вам зможуть дати гарантію на послуги або в якості роботи якої ви абсолютно впевнені.
Галстук займає в гардеробі ділового чоловіка почесне місце. Але якщо улюблену модель носити занадто часто, вона може втратити зовнішній вигляд. Не всяка хімчистка візьметься випрати краватку, особливо якщо він зроблений з делікатних тканин. Не потрібно відразу викидати цей предмет одягу і купувати новий - спробуйте оновити його своїми руками.
Вам знадобиться
 • Плямовивідник для кольорової білизни
 • Вода і мило (пральний порошок)
 • Матеріал для шаблону
 • Губка
 • Марля
 • Праска або фен
 • Махровий рушник
 • Білизна мотузка і прищіпки
 • Крохмаль
 • Вата
 • Щітка з м'яким ворсом
Інструкція
1
Постарайтеся вивести плями на краватці без прання. Використовуйте хороший засіб для виведення плям для кольорового білизни. Змочіть в ньому ватний тампон і промокайте забруднення на поверхні виробу. Після чистки краватки протріть його губкою з чистою водою. Якщо ж він не очистився, доведеться випрати краватку.
2
Намалюйте по контуру краватки тверду вставку з щільного непромокаючої матеріалу. Замочіть виріб у теплому розчині мила або прального порошку на 30 хвилин. Зазвичай для цього використовують гетинакс, фольгований або обгорнутий в целофан картон. Після замочування вставте вирізаний шаблон в виріб, розкладіть його на рівній поверхні, і дуже акуратно очищайте плями в мильній воді поролоновою губкою. Можна скористатися також щіткою з м'яким ворсом.
3
Ретельно прополощіть річ і (не в якому разі не вичавлюючи!) Повісьте мокрий краватку на білизняний мотузок, зачепивши за кінець прищіпкою. Дочекайтеся, коли вода перестане капати з випрану краватки.
4
Розкладіть галстук в махровому рушнику, акуратно розправивши всі складки. Закривши виріб іншою частиною рушники, натискайте на нього для вбирання надлишків вологи.
5
Погладьте вологий краватку, не виймаючи твердої вставки, через марлю. Перед тим, як прасувати, виріб можна злегка накрохмалити. Деякі господині для сушки і розгладження краватки використовують фен. Поки річ лежить на рушник, вони сушать її теплою струменем повітря зовні і зсередини.
Зверніть увагу
Ніколи не віджимайте краватку, викручуючи його! Річ втратить свою форму. Якщо гладити цей предмет гардероба гарячою праскою без твердого шаблону всередині, він може стати занадто плоским.
Корисна порада
Через неправильну просушування або зберігання на краватці можуть з'явитися некрасиві складки. З'єднайте два кінця вироби і обмотайте його на круглу палицю (можна використовувати ручку швабри). На ранок розпустіть скачаний в трубочку краватку, і гарненько струсіть.