Як робити уколи людині.

Доктор призначає внутрішньом'язові уколи . Але далеко не кожен з нас знає, як їх правильно робити. Найголовніше - не боятися, адже насправді зробити укол досить просто. Однак внутрішньовенні ін'єкції краще довірити робити медикам щоб уникнути небажаних наслідків.
Вам знадобиться
  • - Шприц,
  • - ампула з ліками,
  • - ватні тампони,
  • - спирт.
Інструкція
1
Ретельно помити руки з господарським милом, після чого протерти ватним тампоном, змоченим у спирті. Приготувати все необхідне для введення ін'єкції.
2
Приготовану ампулу з ліками протерти ватою, змоченою спиртом і злегка постукати по носику, щоб у ньому не залишилося ліки. Спеціальною пилкою для ампул проведіть кілька раз з підстави кінчика (досить сильно). Відламайте кінчик ампули (щоб не порізатися, можна тримати ампулу ватою).
3
Розкрити упаковку зі шприцом, надіти голку на носик, зняти ковпачок і набрати необхідну кількість ліків. Закрити голку ковпачком.
4
Підняти шприц голкою вгору і при натисканні поршня звільнити шприц від пухирців повітря поки не вийде крапля ліки.
5
Покласти хворого на живіт, на рівну поверхню і звільнити сідницю. Дуже важливо визначитися з місцем, куди буде вводитися укол. Адже можна потрапити в сідничний нерв, а це чревате наслідками. Подумки розділіть сідницю на чотири частини. Верхня зовнішня чверть і буде тим місцем, куди потрібно вводити ін'єкцію.
6
Змочити ватяний тампон спиртом і протерти місце, куди буде вводитися голка. Взяти шприц у праву руку і з невеликим помахом проколоти шкіру голкою, при цьому вона повинна увійти майже повністю.
7
Повільно ввести ліки і різко дістати голку, прикласти ватний тампон змочений спиртом. Місце уколу можна трохи помасажувати, щоб ліки розподілилося, і не утворилася шишка.
Зверніть увагу
При покупці ліків переконаєтеся, що воно не прострочене. Не робіть укол в положенні стоячи, є ризик зламати голку, так як сідничний м'яз напружена.
Корисна порада
Якщо ви робите укол вперше, розділіть сідницю на 4 частини ватною паличкою, змоченою йодом. Робити внутрім'язовий укол потрібно тільки довгою голкою, щоб вона потрапила в м'яз. Якщо ж робити короткою, ліки потрапить під шкіру, що може викликати запалення.