Як відучити дитину від пляшечки.

Дитина у віці від дев'яти до дванадцяти місяців вже оволодів необхідними навичками - він легко може обходитися без пляшечки для годування. Тому настав відповідний час відучити дитину від пляшечки.

Поради:

 1. У перші шість місяців слід познайомити малюка з чашкою, можна пропонувати йому зробити з неї кілька ковтків. Таким чином, вже у віці одного року ваше чадо буде знати, як пити з чашки.
 2. Дозвольте дитині звикнути до чашки і вивчити, що це таке, поки він, наприклад, приймає водні процедури в ванночці.
 3. Не бажано пропонувати малятку в чашці виключно воду, а в пляшечці тільки молоко. Так малюк може звикнути до певного розділенню й надалі може не захотіти пити молоко з чашки.
 4. Якщо до року ваша дитина отримував молоко при годуванні грудьми, краще взагалі не пропонувати малюкові пляшечку, а відразу почати з чашки.

Відучити дитину від пляшечки віком від 1 до 1,4 року можна тільки поступовим переходом на використання чашки.

 1. Варто визначити не найважливіший період прийому харчування, наприклад, середину дня. Виключіть молоко в пляшечці в цей час, постарайтеся замінити його, на сік з чашечки і тверде харчування.
 2. Можна розбавити молоко водою, яке малюк п'є з пляшки, а в чашці запропонувати не розбавлене. Спрацює принцип більш смачного харчування.
 3. Коли малюк освоїть і звикне обходитися без пляшечки в середині дня, можна плавно переходити до іншого часу прийому харчування.

Для дітей старшого віку слід відібрати пляшечку раз і назавжди. У дитина набагато сильніше прив'язаний до пляшки і сприймають її як більш важливий предмет, ніж просто джерело живлення. Як правильно це зробити:

 1. Необхідно підготувати малюка. За кілька днів до цього моменту, поясніть йому, що він став більшим, і прийшов час, обходитися без пляшечки. Щодня до настання цього моменту нагадуйте дитині про це. Після чого сховайте все пляшечки в квартирі і покажіть, що їх тепер немає.
 2. Надайте малюкові можливість взяти участь у процесі. Роз'ясніть йому, що ви розумієте як йому нелегко, розлучитися з пляшкою, але це потрібно, якщо він став великим. Можна навіть заохотити малюка, якщо він протягом усього дня поводиться слухняно і не вередує.
 3. Завжди тримайте під рукою чашечку з соком або молоком, на випадок, якщо дитина почне сильно просити пляшечку.
 4. Спробуйте разом з малюком підшукати заміну - річ, яка допоможе йому справитися з сумом по пляшечці.