Як відучити дитину гризти нігті.

Щоб відучити дитину гризти нігті варто звернутися до індивідуального підходу. Спочатку методика допомагає позбутися поганої звички, потім усуває саме обгризання.

Якщо ваше чадо починає гризти нігті перед відповідальним виступом на публіці, слід зробити висновок, що дитині дуже складно впоратися зі страхом сцени. Тому вам необхідно допомогти йому справитися зі страхом, оволодіти прийомами зняття напруги, а в подальшому перейти до боротьби зі шкідливою прівичкой.Еслі ви стали помічати, що ваша дитина обкушує нігті під час перегляду телевізійних програм, варто зробити висновок про те, що телевізор є каталізатором неспокійного стану вашого малюка. У даній ситуації можна знизити кількість часу біля телевізора і запропонувати дитині пограти в більш спокійні і захоплюючі ігри або включити цікаву телепередачу.Еслі малюк гризе нігті, після сварки з ким-небудь, справляючись тим самим з з'явилася агресією, відповідно, слід допомогти дитині підшукати більш конструктивний метод боротьби з агресією, щоб надалі відучити дитину гризти нігті.

  1. Не слід чинити сильний тиск на дитину. Якщо помітили, що він почав обкусивать нігті, не потрібно відразу його за це лаяти. Така шкідлива звичка порівнянна з посмикування ноги, постукуванням пальців по столу, причісування волосся - ці дії майже не осознаваеми, наше тіло виконує їх саме по собі. А неусвідомлювані дії вельми важко контролювати. Тому у випадку зі звичкою гризти нігті методики по заохоченню і покаранню не діють. Відчитуючи дитини, ви тим самим створите ще більшою стрес і напруга.
  2. Найефективнішим способом боротьби з звички гризти нігті є навчання малюка методам зняття напруги, наприклад, сильно стискати і розтискати кулачки, виконувати декілька глибоких вдихів і намагатися почути подих, взяти в руки улюблений предмет (наприклад, іграшку) і багато іншого.
  3. Ще одним дієвим способом у боротьбі з обкусаними нігтями став дитячий манікюр. Навчіть малюка стежити за станом його нігтів, доглядати за ними, вчасно підстригати, кажучи, як вони після цього красиво виглядають. Особливо такий метод ефективно працює з дівчатками.
  4. Застосовуєте відволікаючий маневр, побачивши, як дитина починає гризти нігті, що дозволяє зайняти його руки чимось іншим.