Як вибрати розетки.

Електричні розетки необхідно вибирати відповідно до своїх потреб. Вони представлені в широкому асортименті, виготовлені з різних матеріалів, мають різні технічні характеристики. Основна відмінність полягає в тому, що розетки , бувають вбудовуються, які призначені для прихованої проводки і накладні - для відкритої проводки. Все розетки , вироблені за територією Російської Федерації, мають заземлення і використовуються для підключення складної побутової техніки. Вітчизняні розетки , найчастіше, не мають заземлення.
Інструкція
1
Вибираючи розетку, перш за все, зверніть увагу на розмір отворів для вилки. Розетки для вітчизняних приладів мають менший діаметр отворів, ніж європейські розетки . Подивіться, на яку силу струму розрахована розетка. Це потрібно щоб знати, скільки приладів, і якої потужності, можна підключати одночасно.
2
Визначтеся, потрібна вам розетка, що вбудовується, яка встановлюється в поглиблення в стіні і використовується при проводці, захованої в стіну або - звичайна накладна, яка зазвичай використовується на дачі де проводка проходить поверх стіни.
3
Плануючи підключати складну побутову техніку або техніку, контактує з водою, наприклад, посудомийну або пральну машину - вибирайте розетки із заземленням.
4
Розетки без заземлення підходять для підключення простих приладів, таких як лампочка, світильник і т.д.
5
Подивіться, який затискач у купується розетки . Гвинтові затиски є більш надійним з'єднанням розетки з електропроводкою. У розеток, яких гвинтовий затиск відсутній, дроти вставляють в спеціальний отвір, і затискаються клавішею. З'єднання з часом слабшає, і контакти потрібно підкручувати.
6
Якщо у вашому будинку знаходяться маленькі діти, встановіть розетки з захисними шторками. Це допоможе вберегти дітей від удару електричним струмом.
7
Існують розетки зі спеціальними виштовхувачами вилки. Це дозволяє без зусиль витягувати вилку, натискаючи на кнопку.
8
Плануючи встановлювати розетку в приміщення, де висока вологість ознайомтеся з інструкцією. Там має бути маркування IP, яка вказує на можливість використання розетки в приміщеннях підвищеної вологості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vvpIrVZ4veI
При заміні електропроводки або підключенні нових ліній потрібно вибрати оптимальне перетин кабелю. Правильний підбір забезпечить безперебійну роботу і надійність системи, а також пожежобезпечність всього будинку.
Вам знадобиться
  • - розрахунок споживаної потужності приладів;
  • - знання характеристик автоматичного вимикача, захисних запобіжників і т.д.
Інструкція
1
При малих значеннях сили струму беріть кабель перетин м не менше 1 мм2 (для мідної жили) або 2 мм2 (для алюмінієвої жили).
2
При великих токах перетин дроти вибирайте по подключаемой потужності. Спочатку розрахуйте, прилад якої потужності буде підключений. Вимоги приладу ви можете подивитися в документах або інструкції до застосування.
3
Якщо вам потрібно розрахувати перетин для цілої кімнати або будинку, підрахуйте всі прилади, які є всередині і які планується купити. Приблизно прикиньте, скільки техніки ви можете включити одночасно в самий завантажений день (наприклад, в новий рік або на весіллі). Помножте отриману загальну навантаження на коефіцієнт одночасності, наприклад, на 70%.
4
Виходячи з розрахунку потужності, згідно з яким навантаження в 1 кВт вимагає 1,57 мм2 перерізу, розрахуйте значення перерізів для певного дроти. Наприклад, для алюмінієвого проводу це значення дорівнюватиме 5 А на мм2, а для мідного - 8 А на мм2.
5
Використовуючи отримане значення, розрахуйте перетин дроти для вашого приладу. Наприклад, якщо вам потрібно встановити водонагрівач на 5 кВт, то провід слід вибрати такий, щоб він був розрахований не менш ніж на 25 А. Таким чином, ви виберіть мідний провід перетин м не менше 3,2 мм2 .
6
Зверніть увагу, що для алюмінієвих проводів перетин слід вибирати вище, оскільки їх провідність складає близько 62% в порівнянні з мідними. Приміром, якщо ви розрахували, що для необхідного навантаження підходить провід перетин м 2,5 мм2, то алюмінієвий провід повинен бути не менше 4 мм2, а мідному дроту 4 мм2 відповідає шестімілліметровой алюмінієвий провід.
7
Якщо є можливість, завжди вибирайте кабель більшого поперечного перерізу, ніж вийшло з розрахунку. Не можна заздалегідь передбачити, раптом ви вирішите підключити ще що-небудь. Не забудьте перевірити, чи узгоджується розрахункове перетин з максимальним фактичним навантаженням, з струмом автоматичного вимикача або захисних запобіжників, які знаходяться, як правило, поруч з лічильником.