Як зробити презентацію для уроку.

Велику частину інформації ми отримуємо через візуальні образи. Тому все частіше на уроках використовують презентації, адже це наочний спосіб представити новий матеріал. Раніше такий підхід був рідкістю, а зараз підготувати презентацію в стані будь-який школяр. Для їх створення існує чимало спеціальних програм, і найвідоміша серед них - Microsoft PowerPoint.
Вам знадобиться
  • 1. Програма для створення презентацій (в нашому випадку Microsoft PowerPoint)
  • 2. Ілюстрації по вашій темі, як допоміжні матеріали для презентації.
Інструкція
1
Будь-яка презентація - це суміш зображень, музики, відео і тексту утворюють єдине ціле. Найчастіше достатньо буває двох головних компонентів - картинки і підписи до неї. Відомості, підкріплені візуальним образом, легше сприймаються і закріплюються в пам'яті. Отже, створюємо документ в PowerPoint.
2
Перед вами з'явиться чистий документ, де будуть поля для підзаголовка і заголовка слайда, в які можна вписати текст. Інтерфейс PowerPoint схожий з програмою Microsoft Word, не дарма вони поставляються в одному пакеті. Перетягнути зображення сюди можна прямо з робочого столу. Коли картинка додана на слайд, можна змінити її розмір і розташувати її там, де вам завгодно.
3
Працюючи над презентацією для уроку, зверніть увагу на фон ваших слайдів. Можна змінити його колір, або вставити в якості фону який-небудь малюнок. Але якщо це не допомагає розкриттю теми, робити цього не варто. У більшості випадків безглуздий фон тільки заважає сприйняттю інформації.
4
Щоразу, коли ви вирішите скористатися різними елементами оформлення презентації, подумайте - навіщо це потрібно? Якщо у вас немає відповіді на це питання, залиште все як є. Безглузді анімації і елементи дизайну не потрібні, якщо створюють збиток для наочності презентації.
5
Розміщуйте на слайді тільки мінімально необхідну кількість тексту. Надлишок інформації на слайді завадить сфокусуватися на головних аспектах вашої презентації.
6
Не бійтеся порожнього простору. Слайд не повинен бути заповнений інформацією зверху до низу. Вільний простір це витончений інструмент для розстановки акцентів. Тому створюючи презентацію для уроку пам'ятайте - порожні місця лише підкреслять елементи з інформацією.
Зверніть увагу
Не використовуйте "паперових" документів в слайдах. Коли вашу презентацію за допомогою проектора перенесуть на екран, вони будуть абсолютно неудобочітаемимі.
Корисна порада
Альтернативою Microsoft PowerPoint може стати безкоштовна програма OpenOffice Impress, або онлайн сервіс для створення презентацій - docs.google.com.
Сучасна освіта вже давно немислимо без використання інтернету. Але крім того що інтернет допомагає знайти необхідний матеріал і якісне графічне оформлення, глобальна мережа рясніє всіляким яскравими розвагами.
Інструкція
1
Щоб зробити уроки за комп'ютером, будучи любителем інтерактивних ігор і чатів, вам буде потрібно величезна сила волі. Перед початком роботи пообіцяйте собі, що не будете відвідувати такі злачні місця, як віртуальні стрілялки та соціальні мережі.
2
Якщо ви навіть стримаєте своє слово і будете шукати навчальну інформацію, то, не маючи інтересу і бажання до цього заняття, ви за півдня пошуків в кращому випадку напишіть один реферат. Забезпечте собі грунтовну мотивацію до оперативного та якісного виконання домашнього завдання.
3
Щоб зробити цей процес більш захоплюючим, уявіть, що ви розвідник, який отримав доступ до секретних матеріалів, або герой улюбленої онлайн-гри, який після проходження місії отримає бонус. Цей метод може допомогти батькам молодших школярів, які на увазі психологічних особливостей свого розвитку ще схильні до ігрової діяльності.
4
Складіть чіткий план роботи. Наприклад, якщо ви робите презентацію з історії на тему історичних пам'яток, то організуйте свою діяльність таким чином: - знайти історичну довідку про архітектурній пам'ятці; - знайти його зображення в момент споруди (це може бути як фотографія, так і малюнок, ескіз); - відібрати найбільш важливі та цікаві факти і фото, вставити їх в презентацію; - аналогічно пропрацювати наступні історичні періоди, поетапно додаючи слайди в презентацію; - налаштувати ефекти презентації (анімацію, тривалість, інтервал показу слайдів).
5
Якщо виконання домашнього завдання включає чотири і більше етапу, то обов'язково влаштовуйте собі перерви. Це допоможе вам зберегти працездатність і уважність.
6
Час доби також грає роль при виконанні уроків за комп'ютером. Найбільш сприятливою для даної діяльності є перша половина дня, т.к. до вечора починає стомлюватися хребет, втомлюються очі, розсіюється увага. Тому не відкладайте складні завдання на другу половину дня.