Як викроїти штору. Як розрахувати потрібну ширину штори.

Штори дано вже не просто захист від протягів, яскравого сонячного світла і цікавих поглядів. Штори перетворилися в самоценную деталь інтер'єру. Більш того, часто саме штори грають головну роль в створенні інтер'єру. Зшити просту штору без підкладки можна самостійно, це не зажадає від вас великих зусиль. Потрібно тільки акуратно і точно виконувати інструкції.
Вам знадобиться
  • Тканина
  • Шторна тасьма
  • Ножиці
  • Мел портновский
  • Метр портновский
Інструкція
1
Вибір тканіПортьерная тканина представлена у продажу буває двох основних видів. Умовно назвемо їх «поздовжня» і «поперечна». «Поздовжня» портьерная тканину найчастіше вітчизняного виробництва, ширина полотна 1,5 м. У цього виду портьерной тканини бічна кромка надалі буде бічною кромкою штори, а верхня і нижня кромка відрізаються в магазині. «Поперечна» тканину, як правило, імпортного виробництва. Її ширина варіюється від 2,70 м до 3,00 м. Власне ширина «поперечної» тканини це висота вашої майбутньої штори. Крім того, легка «поперечна» тканину, така як органза або вуаль часто має утяжеляли кромку, по одній бічній стороні. Це щільний шнур, вшитий в тканину в заводських умовах. Він потрібен, щоб штора красиво звисала в процесі експлуатації.
2
Розрахунок кількості ткані.Расчет ширини тканини для майбутньої штори робиться на основі коефіцієнта збірки шторної тасьми, яку ви збираєтеся використовувати. При купівлі матеріалів для майбутньої штори виберіть шторну тасьму, формуючу потрібні вам складки. Як правило, зразки шторної тасьми представлені в магазині в стягнуті вигляді. Подивіться, який коефіцієнт зборки обраної вами тасьми. Наприклад, зазначений коефіцієнт 1: 2,5. Ви плануєте зшити штори шириною 3 м. Значить, потрібна вам ширина полотнища буде 3 м х 2,5 = 7,5 м. Додайте 15 см для бічних підрубувальний швів. Якщо ви плануєте використовувати для шиття широкої штори «поздовжню» портьєрні тканини, вам доведеться шити штору з декількох полотнищ, і на кожен шов додавати 2,5 см.Висота штори визначається відстанню від місця, на якому буде підвішуватися штора, до підлоги плюс 10 см на нижню подгибку і ширина рівна ширині шторної тасьми на верхню подгибку. Якщо портьерная тканина має вшитий утяжеляли шнур, добавку по довжині на нижню подгибку робити не треба. «Поздовжня» тканину коштує дешевше, ніж «поперечна», але витрата її може виявитися значно вище. Так для шиття одного полотнища висотою 2,8 м і шириною 7,5 м (коефіцієнт шторної тасьми = 2,5) «поздовжньої» тканини шириною 1,5 м вам знадобиться 7,5/1,5 = 5 полотен по висоті. Плюс 2 х 15 см на бічні зрізи і 4 х 2,5 см на зшивання полотен між собою = 40 см. Тобто вам доведеться брати 6 полотен довжиною 2,8 м. Додайте до цього 10 см на подгибку низу кожного полотна і 2, 5 см на подгибку верхнього краю. Таким чином, виходить 6 х 2,8 + 6 х 10 + 6 х 2,5 = 17,55 см «Поперечну» тканину ви можете просто купити в тому метражі, який вам потрібен.
3
Декатіровка.Декатіровка - це примусова волога обробка і сушка тканини. Декатирування обов'язково проводиться для того, щоб після першого прання ваша штора не дала усадку. Для цього просто намочіть тканину у воді і висушіть. Сушити можна праскою або на сушарці.
4
Раскрой.После проведення декатирування можна приступати до розкрою. Якщо ви сушили тканину після декатирування праскою, можна відразу приступати до розкрою, в іншому випадку - погладьте тканину. Потім зріжте кромки, вони «тягнуть» тканину. Якщо цього не зробити, після обробки підрубувальний шви будуть нерівними. Зробіть все заміри по кромці, нанесіть ножицями насічки в потрібних місцях. Для того, щоб розкроїти тканину ідеально рівно, скористайтеся методом «висмикнутою нитки». Просто витягніть одну нитку поперечно кромці і кроіте по утворилася смужці. Ніколи не кроіте, орієнтуючись на елементи малюнка тканини. Кроїти штори по висоті можна тільки після обробки бічних зрізів і нижньої подгибки на швейній машинці.
Корисна порада
Для розкрою штор вам знадобиться розкласти тканину на великому рівному просторі. Якщо у вас немає достатньо великого столу, кроіте на підлозі.