Як вибрати взуття дитині.

Найголовніша умова для того щоб вибрати взуття дитині є безпосередня участь крихти в самому процесі. Незважаючи на маленький вік, ніжки маляток вже відрізняються розміром і повнотою. Тому не слід купувати першу взуття для дитини, піддавшись миттєвому бажанню. Під час вибору відповідних ботиночек варто звернути увагу на важливі параметри.
  1. Розмір дитячого взуття. Якщо туфельки опиняться великі для крохи, відбуватиметься постійне ковзання ніжки під час ходьби і човгання п'яти. Тому самим ідеальним варіантом стане той, при якому між пальчиками дитини і носком дитячого взуття залишатиметься приблизно одні сантиметр. Такий варіант відноситься і для взуття осінь-зима, і весна-літо. Для літнього періоду характерне збільшення розміру ніжки малюка при набряканні, а для зимового взуття повинен залишатися вільний простір, який створюватимуть гріючий ефект. До того ж, слід пам'ятати про запасі для вільного руху ніжки при ходьбі і подальшому зростанні ступні.
  2. Матеріал. Самим довговічним матеріалом вважається натуральна шкіра. Їй властива пластичність, хороші провітрювання ноги і швидке випаровування вологи. Однак на сьогоднішній день існує велика безліч надійних і безпечних матеріалів, які можуть легко помітити шкіру. Як правило, їх називають високотехнологічними матеріалами. Варто звернути увагу і на внутрішню поверхню дитячого взуття, вона повинна бути проведена тільки з натуральних матеріалів - вовна з овчини, шкіра ягняти і т.д.
  3. Підошва черевичок і туфельок обов'язково повинна бути гнучкою і еластичною. Такий матеріал створить ефект ходьби босоніж. Перевірити підошву можна тестом на згинання. Підошву найкраще купувати з рифленою текстурою, щоб при ходьбі вона не ковзала.
  4. Каблучок. Багато фахівців одноголосно вважають, що будь-яка дитяче взуття повинне мати невеликий каблучок. Він допоможе сформувати ходу і не дозволить дитині завалюватися назад. Тому, якщо ви хочете правильно вибрати взуття дитині, висота каблучка не повинна бути більше 7 мм.
  5. Супінатор. Він бере участь в правильному формуванні стопи, а при відсутності може розвиватися плоскостопість. Не слід вибирати взуття, в якій супінатор яскраво виражений, такі розміри спровокують порушення у розвитку ступні.
  6. Задник повинен бути цільним без будь-яких вставок і вирізу. В такому випадку туфельки і черевички зможуть правильно фіксувати ступні дитини.