Як поміняти сальник на двигуні. Як поміняти сальник коленвала на 421 двигуні.

Течь моторного масла з-під сальника , встановленого в передній кришці двигуна, потрапляє на ремінь генератора і розбризкується по всьому моторному відсіку. Потрапляючи в різні місця, масло руйнує цілісність гуми, з якої виготовлені ремінь, водяні патрубки та інші деталі.
Вам знадобиться
 • - гайкові ключі на 10 мм - 2 шт.,
 • - звичайна викрутка з прямим шліцом,
 • - фігурна викрутка,
 • - ключ для храповика ,
 • - молоток,
 • - наставкой.
 • - універсальний знімач.
Інструкція
1
Незважаючи на важкодоступність переднього сальника клонували, поміняти його можна, не знімаючи двигун. Процедура заміни зазначеної деталі не вважається складною, але зажадає від власника небагато часу і додаткової розбирання передньої частини автомобіля, щоб отримати доступ до шківа коленвала, під яким знаходиться сальник.
2
На підготовчому етапі з двигуна зливається антифриз, а потім знімається передня облицювальна решітка і радіатор системи охолодження.
3
Потім необхідно зняти ремінь приводу генератора і зафіксувати двигун від провертання, застопоривши маховик.
4
Виконавши весь перелік підготовчих робіт, відкручуємо ключем для храповика болт кріплення переднього шківа до коленвалу двигуна.
5
Після видалення болта, за допомогою універсального знімача демонтується передній шків.
6
Потім викруткою, або іншим підходящим інструментом, з передньої кришки витягується сальник, замість якого встановлюється новий.
7
За допомогою оправлення і молотка новий сальник осаджується по глибині проточки в передній кришці.
8
Установка шківа і всі подальші дії виконуються в зворотному порядку.
9
Зібравши машину, і, заливши антифриз, зробіть контрольний запуск двигуна, щоб переконатися у відсутності течі моторного масла.
Зверніть увагу
Деякі майстри рекомендують зняти з нового сальника перед установкою пружину: вкоротити її на пару витків, і знову поставити на місце. Хоча завод-виготовлювач не рекомендує подібних дій.
Течь мастила з-під сальника коробки зміни передач в автомобілі з переднім приводом вважається досить серйозною несправністю. До того ж, моторний відсік починає інтенсивно забризкує маслом, що викликає негативні емоції у автовласників і інспекторів дорожнього руху, які не упустять шанс виписати штраф за експлуатацію машини з подібною несправністю.
Вам знадобиться
 • - викрутка,
 • - мастило Літол-24 - 10 гр,
 • - молоток,
 • - дерев'яна надставка.
Інструкція
1
Незважаючи на складність усунення виниклої несправності, знімати коробку зміни передач для заміни зношеного сальника на валу приводу переднього колеса, не буде потрібно.
2
Для виконання обвинуваченого ремонту, в ході підготовки до нього, досить демонтувати привід переднього колеса.
3
Після чого викруткою сальник видаляється зі свого штатного місця без будь-яких ускладнень.
4
Потім зовнішня поверхня нового сальника покривається невеликою кількістю мастила Літол-24, і він акуратно вставляється в корпус коробки передач.
5
В цей момент необхідно стежити, щоб сальник був посаджений без перекосів.
6
Далі, постукуючи молотком через дерев'яну надставку по зовнішній частині сальника , він остаточно запресовується за місцем установки.
7
Після збірки приводу - автомобіль знову придатний до подальшої експлуатації.
Зверніть увагу
Сальники, призначені для установки на вали приводів передніх коліс, відрізняються один від одного. Так на правому сальнику стрілка, нанесена на його поверхні, вказує напрям правого обертання, а на лівому - ліве. Міняти їх місцями не можна. В іншому випадку, навіть новий сальник не зможе забезпечити герметичність системи мастила в коробці передач і відразу дасть текти.