Як виховати у дітей впевненість в собі.

Звідки беруться впевнені в собі люди? Як правило, впевненість приходить із життєвим досвідом, тому дітям, у яких він ще невеликий, на допомогу в справі формування адекватної самооцінки прийдуть люблячі і мудрі батьки.
Вам знадобиться
  • любов до своєї дитини, терпіння, вміння слухати, чуйність, готовність допомогти
Інструкція
1
Виховуйте у дитини почуття самоповаги з самого раннього віку. Малюк повинен розуміти, що ви впевнені в його силах. Підкреслюйте його сильні сторони і не дорікайте за слабкості. Частіше говорите: «У тебе все обов'язково вийде», «Ти неодмінно впораєшся», «Ти справляєшся все краще і краще».
2
Надавайте дитині можливість грати. Через гру діти більше дізнаються про собі , людях і навколишній світ, вчаться вирішувати перші проблеми.
3
Закріпіть за дитиною певні обов'язки. Так він зрозуміє, що йому довіряють і його допомоги потребують.
4
Вчіть не боятися доводити розпочату справу до кінця. Якщо у дитини не виходить вирішити якусь проблему, підтримайте його. Допоможіть розкласти складну задачу на простіші дії, з якими дитина в змозі впоратися самостійно. Можна запропонувати дитині кілька способів вирішення задачі (якщо він поки не бачить їх сам), але остаточний вибір залишити малюкові.
5
Порівнюйте свою дитину не з іншими дітьми (навіть якщо порівняння на його користь), а його «сьогоднішнього» з ним же «вчорашнім». Вчіть також бачити себе «завтрашнього», завжди залишаючи дитині шанс змінитися на краще. Такий підхід створює сприятливий грунт для формування впевненості у своїх можливостях.
6
Прийміть свою дитину такою, якою вона є. Навіть маленькі перемоги дитини над самим собою повинні бути вами помічені. Цінуйте все, навіть якщо ви чекаєте інших досягнень.
7
Не прагніть попередити кожен крок свого малюка. Гіперопіка тримає дитину в постійній напрузі, підриваючи його впевненість в собі .
8
Не слід впадати і в іншу крайність - байдуже ставлення до дитячих проблем. Боротьба з труднощами один на один може зламати характер на самому початку його формування. Тому будьте поблизу, готові завжди прийти йому на допомогу.
9
Навчіть вашої дитини прямо висловлювати свої бажання і почуття. Сором'язливі діти часто йдуть на поводу у чужих думок через те, що не вміють пояснити, що хочеться їм.
10
Дозволяйте малюкові хоча б іноді сперечатися з вами, а також переконувати вас у чомусь дуже важливому для нього. Дозвольте йому хоча б раз вчинити так, як він вважає за потрібне, навіть якщо ви з цим категорично не погоджуєтеся. Уміння відстоювати свою точку зору - одна з рис впевненого в собі людини.
11
Прищеплювати дитині радість від спілкування з іншими людьми. Запрошуйте в гості своїх друзів і друзів малюка, самі ходите в гості. Частіше разом бувайте в людних місцях, музеях і театрах.
12
Учіть дитину розуміти, що всім людям догодити неможливо - те, що буде гідністю в очах однієї людини, інший може вважати недоліком.
Зверніть увагу
Виховання у дитини почуття впевненості в собі не повинно бути самоціллю. Перш за все, формуйте в ньому гармонійно розвинену особистість.