Як розрахувати вантажопідйомність. Як расчитать масу на вісь в КамАЗі.

Вантажопідйомність автомобіля - це маса вантажу, що може перевести конкретний транспортний засіб. Розрахункова вантажопідйомність автомобіля розраховується як допустиме навантаження на один метр шляху. Номінальна вантажопідйомність при експлуатації на дорогах з твердим покриттям для різних марок легкових автомобілів коливається від 0,5 до 14 тонн, автосамоскидів - більше 28 тонн, спеціальних автомобілів для будівництва та видобутку корисних копалин - від 40 до 100 тонн і більше.
Інструкція
1
Подивіться документацію на свій транспортний засіб - там вказано оптимальну вагу вантажу, який зможе перевезти машина, і зазначена максимальна вантажопідйомність, за рамки якої виходити не можна. Розробники ретельно розраховують навантаження на кожну деталь. Тому в техпаспорті вказана вантажопідйомність є перевіреною, і нагружение транспорту понад цю цифри може привести до поломки і виходу з ладу основних вузлів.
2
Маса автомобіля, а, отже, і вантажопідйомність, складається з двох складових: навантаження на передню вісь і навантаження на задню вісь. Наприклад, для двухосной вантажний «Газелі» повна маса в 3500 кг є сумою 1200 кг і 2300 кг.
3
Для автомобілів, які мають три осі, тому що у них середній і задній міст мають об'єднання у візок, маса складається з навантаження на передню вісь і на задній візок. Прикладом служить обчислення маси для вантажівки «КАМАЗ»: повна маса 19650 кг визначається як сума навантажень в 4420 і 15230 кг.
4
Пам'ятайте, що вантажопідйомність автомобіля і багажника - це зовсім різні речі. Навантажуючи багажник, ви піддаєте небезпеці підвіску, бо вантаж не розосереджений по салону, а зібраний в одному місці. Рівномірно розподіліть перевозиться матеріал по всій машині, щоб уникнути поломок.