Як зробити водоспад своїми руками. Як побудує своїми руками фонтан.

Упродовж тисячоліть вода служить для людей джерелом натхнення. Навіть маленьке водне спорудження оживить і освіжить ваш сад. Не важливо, який у вас сад - великий чи маленький, класичний або запущений - вода буде бажаним гостем на будь-якій ділянці. Невеликий водоспад наповнить ваш сад грою відблисків і дзюрчанням струменів. Створити його неважко, а радувати вас він буде протягом багатьох і багатьох років.
Вам знадобиться
 • Лопата
 • Пряма дерев'яна планка довжиною не менше 2,6 м
 • Рівень
 • Гострі ножиці
 • Мастерок
 • Бутилкаучукова плівка
 • Плитняк
 • Пісок
 • Будівельний розчин
 • Пластикова труба або шланг
 • Погружной насос
Інструкція
1
Вибір местаРазмещайте водоспад далеко від дерев, цим ви вбережете його від падаючої листя. Потрапляючи в воду, листя можуть перешкодити нормальній роботі насоса. Дерева з потужною кореневою системою здатні своїм корінням підняти і навіть проткнути плівку, якою вистилається дно водойми. Не варто влаштовувати водоспад близько до будинку, так як постійний шум падаючої води може доставляти незручності.
2
Створення русла водоспад а.Водопад прийнято створювати одночасно з невеликою водоймою. Він служить резервуаром для води, циркулюючої в замкнутому циклі водоспад а. Викопайте котлован, приберіть зсередини виступаючі камені і коріння. По периметру ставу видаліть дерен шириною близько 30 см. Витягнутий грунт використовуйте для створення гірки. Це основа для майбутнього водоспад а. Зробіть на схилі сходинки з заглибленнями. Не захоплюйтеся створенням багатоступеневих каскадів. Для створення максимального ефекту достатньо одного - двох уступів, з яких падатиме вода. Намагайтеся не допускати крутих поворотів по ходу течії води. Ущільните грунт.
3
Створення трубопровода.Проведіте пластикову трубу від котловану на вершину гірки. Замаскуйте її, але при цьому вона повинна бути доступна для техобслуговування.
4
Вкладання пленкі.Укройте всю площу котловану і водоспад а нетканим покривним матеріалом. Створіть подушку з піску шаром не менше 2 см. Пісок повинен покривати дно водойми і уступи водоспад а. Розтягніть плівку по всій водоймі і руслу водоспад а. Дайте плівці опуститися під власною вагою. Споруджувати водоспад в теплий день, тоді плівка стане більш м'якою і з легкістю прийме будь-яку форму. Перевірте за рівнем горизонтальне положення країв кожного виступу. Для того щоб вивірити рівнем краю котловану, покладіть рівень на довгу дошку.
5
Перевірка сістеми.Установіте насос, підключіть його до шланга і наповніть котлован водою. Залиште на деякий час воду, щоб плівка розправилася. Після цього включіть насос і пустіть воду вниз по уступах. Упевніться, що вода тече, куди треба. Якщо вода вихлюпується за межі русла, підніміть плівку і досипьте грунт в потрібному місці. Залиште воду в водоймі і в поглибленнях сходинок на ніч. Вранці перевірте, як лягла плівка, і зріжте надлишки вздовж русла водоспад а і по периметру водойми.
6
Оформлення водоспад а камнямі.Викладивайте краю уступів великими плоскими каменями. Довгі і вузькі брили використовуйте, щоб заповнити відстань між уступами водоспад а. Особливу увагу приділіть бортикам. На вершині гірки складіть з декількох каменів піраміду, щоб замаскувати вихідний отвір труби.По периметру водойми вільно укладіть камені, придавлюючи і маскуючи ними краю плівки. Дуже великі камені, які не можна використовувати в оформленні водоспад а і берега водойми, встановіть на схилі гірки. Це додасть всієї конструкції більше природності. Коли ви розкладіть камені в потрібному порядку, закріпіть їх на місці будівельним розчином.
7
ДекорірованіеЗаполніте зазори між каменями вздовж русла водоспад а родючим грунтом і посадіть рослини. Використовуйте для посадки альпійські рослини, такі як обрієта, бурачок скельний, чебрець, гвоздика-травянка.Невисокіе хвойні рослини, посаджені на гірці, укріплять схили і додадуть ефект природного об'єкта.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1YjD7Sb2c0M
Корисна порада
Якщо у вас виникне необхідність з'єднати смуги бутилкаучуковой плівки, скористайтеся епоксидним клеєм.