Як вставити катетер. постановка катетара чоловікові.

Катетер - це медичний інструмент у вигляді трубки, який призначений для природничих каналів, судин із зовнішнім середовищем з метою їх спорожнення, введення в них рідини, промивання і проведення через них хірургічних інструментів. Процес введення катетера називається катетеризацией.
Інструкція
1
Постановка внутрішньовенного катетера (периферичного) .Початок треба з забезпечення висвітлення місця маніпуляцій. Руки миють і висушують. Накладають джгут сантиметрів на 10-15 вище зони катетеризації і вибирають вену шляхом пальпації. Далі треба вибрати катетер потрібного розміру, при цьому потрібно врахувати розмір вени, швидкість введення і графік внутрішньовенних ін'єкцій. Слідом обробляють руки антисептиком і надягають рукавички. Місце катетеризації теж потрібно обробити будь-яким знезаражуючим засобом в плині 30-60 секунд і дати висохнути. Пальпувати вену повторно не потрібно. Просто зафіксувавши її, береться катетер обраного діаметра і знімається захисний чохол. Якщо на ньому встановлена додаткова заглушка, то його не викидають, а тримають між пальцями вільної руки. Катетер вводиться на голці під кутом в 15 градусів до шкіри, спостерігаючи при цьому за індикаторної камерою. Коли в ній з'явиться кров, то потрібно зменшити кут нахилу голки-стилета і на кілька міліметрів весті голку в вену. Зафіксувавши голку-стилет, повільно і до кінця зрушують камеру з голки в вену і знімають джгут. Потім потрібно перетиснути вену і остаточно видалити голку з катетера. Голку утилізувати за допомогою правил безпеки. І останнє, треба зняти заглушку з захисного чохла і закрити катетер, або вставити інфузійну систему. Катетер зафіксувати на кінцівки.
2
Постановка сечового катетера.Вимойте руки і область уретри. Відкрийте упаковку катетера на 2-3 сантиметри. Заповніть упаковку з катетером звичайною водою до наконечника. Перебувати катетер повинен у воді не менше 30 секунд. Прикріпіть катетер клеїть кругом до рівної поверхні. У холодній воді катетер жорсткіше, а в теплій м'якше. Для жінок: вийміть катетер з упаковки. Розсуньте статеві губи, а іншою рукою вставте катетер в уретру. Для чоловіків: однією рукою підніміть пеніс і розпрямте уретру. Іншою рукою вставте катетер, продвигайте його щоразу на 2 сантиметри. Рухайте його до тих пір, поки не почне текти сеча. Коли сечовий міхур повністю випорожнився, повільно видаліть катетер.
3
Велика кількість ускладнень можна уникнути, якщо строго слідувати правилам асептики і антисептики і правильно доглядати за катетером.