Як вибрати швабру. моделі статевих швабр по жорсткості.

Швабра - це не тільки дерев'яний виріб з ручкою, на яку насаджують статеву ганчірку. Сучасні моделі роблять із самих різних матеріалів, що дозволяють обходитися без віника і ганчірки. Важливо вибрати швабру , яка підходить саме для ваших статей. Зверніть особливу увагу на матеріали, з яких виготовлена сама функціональна частина виробу - насадка.
Вам знадобиться
  • Хороший магазин з широким асортиментом швабр
  • Консультація продавця
  • Інформація про товари для прибирання в інтернеті та спеціальних брошурах
Інструкція
1
Синтетичні волокна. Можете купити швабру просту і недорогу - у вигляді щітки з синтетики. Вона послужить для сухого прибирання; якщо ж на неї надіти ганчірку, - то і для миття підлог. Недоліком цього економ-варіанту стане незручність у догляді. В м'яку щетину постійно забивається бруд, її потрібно чистити вручну. Якщо у вас на підлозі - рифлений лінолеум або плитка, то беріть насадку з жорсткого пластика.
2
Резина. Якщо підібрати швабру з насадкою з каучуку, то цей практичний матеріал порадує довгою службою і легким доглядом. Має сенс купити гумову швабру для прочісування паласов з низьким ворсом або, приміром, щоб підмітати садові доріжки. Такий виріб - свого роду міні-граблі. Для вологої же збирання можна накрутити на нього ганчірку.
3
Мотузки з 100% бавовни. Вибрати мотузяну швабру можна, якщо ви не любите користуватися ганчіркою. Зверніть увагу на такі моменти: • в комплекті буває зручне відро з пристосуванням для віджиму - не доведеться постійно нахилятися і вичавлювати пасма. Але беріть якісну ємність, іноді дешеві пластикові вироби зі швами протікають. • Якщо жорстка частина насадки з мотузками вузька, то буде пролазити в щілини. • Довжину пасом вибирайте з варіантів від 30 до 45 см. • Насадки з мотузками можна прати навіть у пральній машинці , а по мірі зносу купувати окремо. Однак вони вбирають надто багато вологи, тому можуть зіпсувати паркет, ламінат і мармурову поверхню.
4
Махровий полотно. Замініть звичайну дерев'яну швабру на ганчіркову. По суті, це буде вдосконалений варіант вашої старої доброї помічниці. Ганчірка надійно кріпиться на швабрі держателями; після використання її можна зняти і випрати.
5
Губка. Огляньте швабру з губчастої насадкою. Мабуть, це сама універсальна модель (відома як швабра ПВА): вона підходить для всіх підлог і для чистки килимів. Добре, якщо у неї є система віджиму. Швабра з губкою добре вбирає в себе такі специфічні забруднення, як шерсть домашніх вихованців. Насадки служать досить довго, перед використанням їх достатньо потримати у воді півгодини. Змінні ж насадки продаються окремо.
6
Мікроволокно (мікрофібра). Оцініть швабри з такими насадками: вони добре вбирають в себе і воду, і чистить. Структура деяких така, що швабра прекрасно счищает сильні забруднення однієї тільки водою. Зручно, якщо є повний комплект: насадка для вологого прибирання, для сухої і універсальна. Недолік цих виробів - дорожнеча. Але це стане оптимальним варіантом, якщо у вас «примхливі» підлоги, такі як паркетна дошка. Щоб заощадити, беріть не одноразові насадки, а ті, які можна прати.
Зверніть увагу
Оцініть якість виконання швабри. Всі сучасні моделі складаються з ручки, елементів кріплення і насадки. Перевірте, чи все добре закріплене. Вважається, що найзручніша ручка швабри - телескопічна, бо її можна регулювати по висоті. Однак якщо доведеться докладати зусилля при терті (наприклад, на рифленої плитці), то краще не брати висувну конструкцію.
Корисна порада
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні матеріальними можливостями, то можете купити швабру з функцією подачі сухого пара і дезінфекції килимів. Це вже виріб з розряду побутової техніки, тому воно може стати альтернативою миючий пилосос.