Як в'язати лицьову гладь.

Особові петлі зустрічається набагато частіше. Як правило, виріб з одного боку виглядають гладкими, з іншого - рельєфними. Для того щоб в'язати лицьову гладь правильно, необхідно, щоб робоча нитка постійно перебувала за в'язанням.
  1. Спиця з набраними петлями і робоча нитка повинна знаходитися в лівій руці, а порожня спиця - у правій. Кінчик правої спиці протягується в першу петлю на спицю в лівій руці, спереду назад. Кінчик спиці в правій руці повинен знаходитися під лівою спицею.
  2. Робоча нитка лівої руки накидається на вказівний палець. Потім робоча нитка зачіпається правою спицею в напрямку справа наліво.
  3. Лівою рукою постійно підтримується натяг робочої нитки, а правою спицею робоча нитка протягується через петлю на спиці в лівій руці.
  4. Тепер на правій спиці з'явилася нова петля. Петля минулого ряду скидається з кінчика лівої спиці. Варто відзначити, що провязани петлі повинні залишатися на правій спиці, на відміну від набірного ряду.

Всі наступні ряди, починаючи з другого, при в'язанні лицьовій гладі слід в'язати так само, як перший ряд.

  1. Після того, як ви пров'яжіть весь ряд, необхідно перевернути в'язання. Спиця з в'язанням передається в ліву руку.
  2. Робоча нитка повинна виходити з крайньої петлі. Для цього слід ввести праву спицю в першу петлю і провязать ряд лицьовими петлями.

Навчившись в'язати лицьову гладь, можна без зусиль виконати в'язання в смужку.

  1. В'язання полотна виконується лицьовими петлями за передню стінку, при цьому відтінок нитки слід змінювати через кожні 2 ряди, нитка в даному випадку обривати не потрібно. Існує і другий спосіб в'язання лицьовій гладі - за задню стінку. В даному випадку положення пальців під час в'язання лицьовій гладі за задню стінку, точно таке ж в'язання за передню: кромочная нитка знімається, в наступну петлю вводиться спиця справа на ліво і, взявши нитку з вказівного пальця, протягується в петлю, потім нова петля перекладається з лівої на праву спицю.
  2. Взявши нитку іншого відтінку, необхідно провязать за допомогою неї кромочную лицьову петлю. Варто зауважити, що даний варіант відноситься до того рідкісного нагоди, коли кромочная петля не знімається, а пров'язується.