Як розшифрувати вин-код.

ВИН автомобіля містить практично всю важливу і цінну інформацію про автотранспортний засіб: починаючи із країни, де був зібраний автомобіль, і закінчуючи його кольором, роком виготовлення і комплектацією. Щоб усі ці відомості стали для вас відкритими, ВИН просто треба навчитися читати.
Вам знадобиться
  • - ВИН код автомобіля
Інструкція
1
Визначте складові частини вашого ВИН а. ВИН - код складається з 17 символів, які діляться на три частини: - світовий індекс виробника або WMI; - описова частина або VDS; - відмітна частина або VIS.Міровой індекс виробника - це перші три знака ВИН а, описова частина складається з наступних шести символів, а останні вісім знаків - це відмітна частина . Давайте розберемо докладніше, яку ж інформацію можна почерпнути, розшифрувавши кожну зі складових частин ВИН а.
2
Розшифруйте світовий індекс ізготовітеля.Первий знак індексу скаже вам, в якій частині світу був виготовлений ваш автомобіль, другий - в якій країні, а третій вкаже на конкретний завод-виготовлювач. Букви латинського алфавіту від A до H стоять в цій частині код а, якщо автомобіль був зібраний в Африці; від J до R - в одній з країн Азії, а від S до Z - в Європі. Також серед перших трьох символів ВИН а ви можете зустріти і цифри. У разі, якщо батьківщина вашого автомобіля - Північна Америка, ви виявите цифри від 1 до 5; якщо він був виготовлений в Океанії, то індекс виробника буде містити цифри 6 або 7, а на виробників з Південної Америки припадають цифри 8 або 9.
3
Розшифруйте описову частину індексу. Ці шість символів використовують для того, щоб описати тип транспортного засобу: шасі, на базі якого воно побудовано, модель автомобіля, тип кузова та інші характеристики. Для кожної фірми-виробника ці символи унікальні, так що для більш детальної розшифровки вам слід шукати інформацію, що стосується вашої конкретної машіни.Последній символ описової частини ВИН а більшість виробників після 1980 року використовують для вказівки типу двигуна. Відзначимо правда, що це дійсно тільки для тих моделей автомобілів, у виробництві яких виготовлювач передбачав установку двигунів різного виду та/або обсягу.
4
Розшифруйте відмітну частину. Тут міститься інформація, яка стосується виключно вашого автомобіля. Виробник міг зашифрувати в останніх восьми знаках ВИН а комплектацію вашого автомобіля, його колір, тип трансмісії. Іноді буває, що відмітна частина - це просто послідовність символів, яка відповідає кожному конкретному автомобілю в загальній базі виробника і не розшифровується вовсе.Однако ось, що можна сказати з упевненістю: десятий символ будь-якого ВИН - код а автомобіля - це шифр його року випуску. Буквах латинського алфавіту від A до Y відповідають роки випуску з 1980 до 2000 відповідно. Якщо автомобіль був випущений в проміжок з 2001 до 2009 року, то в ВИН номері десятий символ буде числом від 1 до 9. Усі наступні роки, починаючи з 2010 знову позначають відповідно до буквами латиниці, починаючи з A .
Корисна порада
На допомогу автолюбителям в мережі інтернет є велика кількість організацій, які безкоштовно пропонують розшифрувати загальні відомості в ВІН-коде.Также за певну плату великі міжнародні організації типу Carfax і Autocheck можуть надати достовірну інформацію про те, чи брала участь автотранспортний засіб в дорожньо-транспортних пригодах, де проходило сервісне обслуговування, який його пробіг та інші дані. Це абсолютно законно і створено для того, щоб автолюбителі в усьому світі могли дізнатися історію уживаної машини перед покупкою.
VIN- код автомобіля - це основна інформація про машину. Знаючи його, можна легко з'ясувати, що цікавлять вас деталі про долю даного авто. Однак далеко не всі знають, як правильно розшифровувати цю буквено-цифрову комбінацію.
Вам знадобиться
  • техпаспорт автомобіля із зазначенням VIN-коду
Інструкція
1
Щоб отримати інформацію про виробника, рік випуску та інших деталях, пов'язаних з вашою машиною, не полінуйтеся, загляньте в технічний паспорт транспортного засобу. Тут ви побачите VIN- код (від англ. Vehicle identification number). Його стандарти прийняті і Євросоюзом, і провідними автотранспортними гігантами світу. Пам'ятайте, що VIN включає в себе 17 цифр і букв (обов'язково латиницею). Однак символи алфавіту такі, як I (i), О (о), або Q (q) ви в IN- код е не знайдете. Їх немає, щоб автоаматорів не переплутали їх з цифрами.
2
Починаючи розшифровку, пам'ятайте, що перший символ визначає країну-виробника. Так, наприклад, якщо на першому місці код а стоять цифри з 1 по 5, то це означає, що машина була виготовлена в Північній Америці. Однак на першому місці можуть стояти не тільки цифри, але і букви. Вказівка на літери з S по Z скаже вам, що авто родом з Європи.
3
2-га позиція в VIN-ті - це компанія-виробник. Кожній марці привласнена своя буква. Як правило, нею є перша буква в назві машини. Наприклад, Audi - це А, Ferrari, Fiat, Ford - це F. Але звичайно ж трапляються й винятки. Їх необхідно уточнювати або через офіційного дилера, або через інтернет. Третій символ в VIN- код е позначає тип транспортного засобу. тобто, розшифрувавши його значення, ви зможете зрозуміти, що перед вами легкове авто.
4
Наступні п'ять значень (з 4 по 8) визначає характеристики автомобіля. Якщо ви хочете уточнити, який тип кузова у транспортного засобу або, наприклад, тип двигуна, то вам потрібні саме ці цифри. Деякі виробники використовують показник під номером вісім, щоб описати тип двигуна (це потрібно в тому випадку, коли при виготовленні моделі використовуються різні).
5
Коли розшифровуєте VIN- код , пам'ятайте, що 9 позиція - це контрольна цифра. А 10-я вказує на модельний рік. Починаючи з 1980 по 2000 рік вказувався відповідною буквою. Нульові відзначилися в код е відповідними цифрами. Так, наприклад, якщо машина була випущена з конвеєру в 2002 році, то в ідентифікаційному код е ви знайдете цифру 2. Однак, починаючи з 2010 року момент випуску автомобіля знову прописується в буквеному значенні. Пам'ятайте, що модельний рік може відрізнятися від календарного і залежить від рішення виробника. Його початок, як правило, визначається моментом запуску нової марки.
6
Якщо ви хочете дізнатися, на якому заводі збиралася ваша "ластівка", то зверніть увагу на 11 символ в VIN- код е. А от з 12-ої по 17-у позицію вказуються номера шасі, які визначені заводом-виробником.