Як підготуватися до посту.

Наші предки мало замислювалися про підготовку до посту . Він був природним і звичайним для них справою, адже народжувалися вони в православних родинах і з малолітства знали про піст все. Сучасній людині, найчастіше до віри приходить в дорослому віці, складніше. Якщо ви вирішили постити, то перше, що потрібно розуміти, пост - духовний подвиг. Це ні в якому разі не дієта і не просто здорове харчування.
Інструкція
1
Пост готує нас до небесного життя, є її передоднем, тому велику увагу потрібно приділити свого духовного стану. Подумайте, чим одержима ваша душа? Що в ній є від Бога, а що від ворога його?
2
Покайтесь. Але не просто скажіть слова покаяння, слова ці не мають ніякої сили, а покайтеся щиро, з упевненістю, що встаєте на шлях істинний. Тоді вступити в пост, час стриманості духовного і тілесного, буде простіше. Попросіть вибачення у всіх близьких, друзів, знайомих.
3
Самі вибачте всіх, вибачте щиро, нелицемірно, не залишаючи досади на ближніх. Якщо цього не відбудеться, пост вже не матиме належної сили.
4
Фізичну підготовку до посту також потрібно починати заздалегідь. Якщо ви раніше ніколи не тримали поста, спробуйте для початку відмовитися від скоромної їжі в середу і п'ятницю. Краще це робити протягом усього року.
5
Привчати до посту себе треба потроху. Кількість їжі під час посту кожен визначає самостійно, ні в якому разі не можна піддавати себе виснаженню, виснаження. Якщо ви вирішили витримати Великий піст, то за тиждень до поста вже відмовтеся від м'яса в своєму раціоні. Відмовтеся від перекусів, тобто від їжі, яка не особливо потрібна організму, а є звичкою. Привчіть себе вставати з-за столу трохи голодним.
6
Заздалегідь дізнайтеся, яку їжу можна їсти під час посту. У сучасному світі пост не так строгий, як в ранні часи християнства, в деякі дні в їжу допускаються морепродукти і риба.Легкого вам поста!