Як в'язати з двома накидами.

Використання в в'язанні накидов (мається на увазі накидання на спицю або гачок робочої нитки, непередбачене при звичайних петлях) - необхідна вміння, яке дозволяє додавати кількість петель на виробі, а також виконувати певні візерунки.
Інструкція
1
Якщо ви в'яжете на спицях, і по інструкції повинні зробити подвійний накид, це означає, що на кінчик правої спиці ви повинні накинути два рази робочу нитку або, іншими словами, двічі обернути ниткою праву спицю. В подальшому ряду для додавання петель, а для освіти конкретного візерунка, то в наступному ряду, швидше за все, потрібно буде збавити зайві дві петлі певним чином, при цьому чітко дотримуйтесь схемою в'язання.
2
Якщо ви в'яжете гачком, то стовпчик з двома накидами робиться таким чином. На гачок накиньте робочу нитку два рази, введіть гачок в петлю попереднього ряду, захопіть робочу нитку і витягніть. В результаті на гачку повинні бути: щойно витягнута петелька, два накиду, ще одна петля (найдальша від робочої нитки). Після цього захопіть гачком робочу нитку і витягніть її через петлю і перший накид, що знаходяться на гачку. Потім знову захопіть робочу нитку і протягніть її через петлю і другий накид. Знову накинувши нитку, протягніть її через дві петлі, що залишилися на гачку.
3
Ряд з стовпчиків з двома накидами виходить значно вище, ніж ряд із звичайних стовпчиків, тому в'язати таким чином полотно простіше і швидше. Однак при такій в'язці полотно виходить досить ажурним і нещільним, що потрібно враховувати, якщо ви самі винаходите візерунок свого виробу.
4
При в'язанні цілого ряду, що складається з стовпчиків з двома накидами , починають такий ряд з ланцюжка з 4 повітряних петель (так звані повітряні петлі підйому), які на полотні виглядають як перший (або останній ) стовпчик в ряду.
5
При в'язанні стовпчиків з трьома і більше накидами принцип дій зберігається, тільки збільшується кількість прийомів. Стовпчик з двома накидами вив'язується в три прийоми (по дві петлі), стовпчик з трьома накидами - в чотири прийоми (по дві петлі) і так далі.