Як поставити рибальські мережі. установка мережі на річці.

Риболовля на вудку, безумовно, захоплююча, але якщо риби потрібно багато, то без мереж не обійтися. Отже, ви вирішили поставити мережі . Ви вже, звичайно, придбали спеціальну ліцензію, оскільки без неї рибалка не тільки ризикує позбутися улову і снастей, але і заплатити пристойний штраф.
Інструкція
1
Тепер виберемо місце для їх установки. Вивчіть водойму, на якому плануєте рибалити: глибину, рельєф, захаращеність і т.д. Якщо ви вибрали місце з нев'язки і пологим дном, то можете поставити мережу недалеко від берега, просто надівши гумовий костюм. Цей спосіб при певних умовах дає непоганий улов.
2
Але краще мережі ставити з човна. Звичайно, зручніше мережі ставити вдвох, так, щоб один був на веслах, а другий ставив мережу. Кращим місцем буде водойма з очеретяними заростями, добре, якщо там буде кам'янистий мис.
3
Мережі ставте приблизно з двометрової глибини. Риба, яка йде уздовж берега, потраплятиме в мережу. Також хороший результат дає постановка мереж на свалах глибин. В таких місцях в ваші мережі можуть потрапити судаки і окуні.
4
Поговоримо про самих мережах. В магазинах величезний вибір і знайти можна все, що завгодно. Найбільш уловистими вважаються мережі , зроблені їх нейлонової волосіні (мононитки), вони практично не помітні в воді, але при цьому вимагають великої уваги при установці і під час зберігання.
5
Куди як менш вибагливі мережі з капронової волосіні. Проте, будь-яка мережа вимагає акуратного звернення: після кожної риболовлі мережі потрібно ретельно оглянути, якщо необхідно, почистити і відремонтувати.
В зимовий період правилами риболовлі дозволений вилов за допомогою мереж. Вони встановлюються під лід. Останнім часом в північних районах, де сезон зимової риболовлі триває 3-4 місяці, великою популярністю користуються різні конструкції для установки мережі під льодом. Ставити рибальські мережі взимку можна за допомогою простого і функціонального пристрою - спеціальної лебідки.
Вам знадобиться
  • - пристрій для протягання рибальських сіток під льодом;
  • - спеціальна пила для льоду;
  • - товста дріт;
  • - міцна мотузка;
  • - ледобур;
  • - рибальська мережа.
Інструкція
1
Знайдіть відповідне для підлідного лову рибне місце і просвердлите льодобуром лунку будь-якого діаметру. Спеціальної пилкою для льоду розширте отвір і випиляєте полином такого діаметру, щоб лебідка змогла в неї пройти.
2
Вийміть лебідку з упаковки і переведіть ручку в робоче положення, відвівши на 180 градусів і закріпивши спеціальною клямкою. Знайдіть невеликий гачок, розташований на протилежному кінці. До нього прив'яжіть шматок міцної мотузки для страховки. З її допомогою можна буде діставати лебідку з-під льоду.
3
Прикріпіть на праву сторону пружину-тріскачку, яка при русі лебідки буде видавати гучні характерні звуки, по якому її можна буде легко виявити. Перевірте працездатність тріскачки, злегка потягнувши за тягову мотузку.
4
Візьміться рукою за кінець шнура і опустіть лебідку в ополонку так, щоб колесо з шипами було направлено вгору. Допомогти собі зафіксувати лебідку в цьому положенні можна за допомогою тієї ж пили, уперши її в отвір на фіксаторі. Підштовхніть лебідку в тому напрямку, де ви плануєте розташувати другу лунку.
5
Рухайтеся в сторону другої лунки, притримуючи в руці кінець помаранчевого шнура. Орієнтуйтеся по звуку, який видає тріскачка, встановлена на лебідці. На гладкому льоду, який покритий снігом, помаранчева лебідка, рухома під льодом, буде добре помітна.
6
Після того як шнур лебідки розмотається на всю довжину, вона зупиниться приблизно в 60 метрах від першої лунки. На цьому місці зробіть за допомогою бура лунку, потім пропиляєте полином і витягніть лебідку на поверхню. Якщо ви не бачите лебідку, то зробіть з товстого дроту гак довжиною приблизно 2 м і спробуйте зачепити лебідку або її трос цим крюком.
7
Зачепите кінець поплавкового шнура мережі за шнур лебеді і протягнете мережу під льодом від першої до другої лунки.
Зверніть увагу
Для цього виду риболовлі вам необхідно буде оформити ліцензію в територіальному органі рибоохорони.