Як порізати сир.

Сир - виключно корисний, смачний, приголомшливо різноманітний продукт. За тисячі років сировари довели його смак до абсолютної досконалості. Але найвищі якості сиру вимагають особливого поводження з ним. Існує кілька видів сирів, і щодо кожного з них є певні, століттями вироблені правила нарізки і подачі.
Вам знадобиться
  • - сир;
  • - сирні ножі;
  • - дерев'яна сирна тарілка-піднос;
  • - горіхи, фрукти.
Інструкція
1
Сир дістають з холодильника за годину до подачі на стіл. Щоб повною мірою проявити всі свої якості, його температура повинна бути 18-22 градуса.
2
Сир подають на стіл, попередньо нарізавши великими шматками (брусками і скибками). Причому, скоринка повинна бути на кожному шматочку. На тарілці сири розташовують за принципом від найбільш ніжних сортів до пікантних.Еслі подумки розділити сирну тарілку на 12 частин (за аналогією з циферблатом - годин), то шматок сиру з самим м'яким смаком повинен розташовуватися на проміжку між 5 і 6 «годинами». Гість самостійно відрізає собі скибочку вподобаного сиру і кладе на свою тарілку.
3
Слід знати, що для нарізки кожного сорту сиру використовується різний інструмент. Найтвердіші сорти сиру ріжуть за допомогою короткого гострого ножа, встромивши його в середину великого шматка і просто розколюючи його на більш дрібні частини. Для твердих сортів сиру використовують гостро заточений рівний ніж. Сир и з цвіллю розрізають спеціальним лезом-струною. Це робиться для того, щоб не пошкодити структуру цвілі. М'які сири ріжуть спеціальними перфорованими ножами. Така форма не дає сиру прилипати до лезвію.Мягкіе свіжі сири ділять на порції за допомогою ложки. Подавати такий сир краще окремо - в невеликій вазочці.
Корисна порада
Наріжте декілька сортів сиру скибочками і брусками. Красиво розкладіть їх на дерев'яному блюді. Потім прикрасьте блюдо персиками, виноградом, горішками, інжиром, фініками, зеленню, оливками. Така сирна тарілка хороша в якості закуски і як десерт.