Як виступати з доповіддю.

Одна стара англійська приказка говорить: «Справа не стільки в тому, що ви говорите, скільки в тому, як ви це говорите». При гарній подачі навіть не дуже сильний виступ може призвести відмінне враження. Так як же зробити свою доповідь так, щоб виступ був не просто хорошим, а відмінним?
Вам знадобиться
  • час на тренування, доповідь, натхнення.
Інструкція
1
Отже, з чого починається хороший доповідь? У кожному виступі є той, хто каже - це ви. Є те, як кажуть, ну і що говорять. Оратори минулих століть вважали, що манера викладу має першорядне значеніе.Очень важливий контакт із слухачами. Слухачі (в ідеалі) відчувають, що ваше послання йде в їх серця. Значить, першим ділом проникніться змістом доповіді. Відчуйте інформацію всією душею.
2
Ваша мова повинна бути простою і ясною, як ніби ви розмовляєте з одним чоловіком. У такій же манері, але з іншою силою. Інакше вас не почують на дальніх рядах. І ваша мова повинна бути природною і індивідуальною. Імітаторство в даному випадку не найкращий варіант.
3
Як пише знаменитий Карнегі у своїй книзі «Підручник життя»: «Навчання людей викладу своїх думок полягає не в тому, щоб надати людям якісь додаткові якості: воно головним чином полягає в усуненні скутості, в тому, щоб допомогти людині відчувати себе вільно, виражатися так само природно, як і висловлювався б, якби хто-небудь збив його з ніг ».Отже, спробуйте позбавитися від скутості. Не думайте, як краще вам вимовляти свою доповідь і що перед вами суворі судді. Просто розкажіть їм дану інформацію, так, як ви розповідали б одному.
4
Вибирайте одне - два важливих слова в реченні і підкоряйте їм не важливі слова. Інакше ваш доповідь буде схожий на мильну оперу. Не кажіть монотонно. Це присипляє. Намагайтеся міняти тон свого голосу. Якщо все ж ви відчуваєте що говорите в одній тональності, зробіть паузу на секунду і спробуйте говорити з людьми по-человеческі.Ведь ви ж не робот.
5
Ще одна порада з книги Карнегі: «Говоріть зі слухачами так, як ніби ви очікуєте, що вони зараз встануть і будуть вам відповідати. Тому уявіть собі, що хтось поставив вам питання і що ви на нього відповідаєте. Скажіть вголос: «Ви запитаєте, звідки я це знаю. Я вам скажу ... »Удачи вам, бути може ця доповідь стане першою сходинкою у вашому ораторському мистецтві.
Зверніть увагу
Якщо є можливість вибору, не беріть теми доповіді, які особисто для вас нецікаві.
Корисна порада
І ще - не забувайте, що імпровізація іноді рятує спектаклі. Не підходьте до питання з точки зору зубріння.