Як перелити водень.

Водень - найлегший з відомих газів. Водень не має ні кольору, ні смаку, ні запаху. Швидко поширюється, проникає крізь найдрібніші пори. Хімічна формула водню Н2, міжнародна назва: hydrogenium
Вам знадобиться
  • Дві пробірки
  • Газовідвідна трубка
  • Пневматична ванна
Інструкція
1
Володимир Рюмін, автор книги «Цікава Хімія», радить діяти таким чином. Кінець газовідвідної трубки, через яку надходитиме водень, занурити в пневматичну ванну. Пневматичною ванній в цьому випадку можна вважати будь широкий посудину, наповнену водою. Наприклад, глибоку миску або тарілку. Взяти першу пробірку. Наповнити її доверху водою, закрити широкий отвір пальцем і помістити пробірку над газовідвідної трубкою так, щоб кінець пробірки був занурений у воду пневматичної ванни. Прибрати палець. Тепер газ, який піде з газовідвідної трубки, буде збиратися на запаяному кінці пробірки і поступово витісняти з неї воду. Це називається «наповнити пробірку з-під води». Цей спосіб потрібен тому, що є небезпека освіти гримучої суміші водню і кисню. Ця суміш тому називається "гримучої", що запалюється від найменшої іскри в результаті вибухає з сліпучим спалахом, утворюючи при цьому водяна пара. Адже згораючи в повітрі, водень окислюється і перетворюється в воду, тим самим виправдовуючи і підтверджуючи свою назву.
2
Взяти другу порожню пробірку. Поставити її отвором вгору поруч з першою. В даному випадку пробірка тільки вважається «порожній», насправді вона наповнена повітрям. В неї і будемо «наливати» водень.
3
Оскільки водень в чотирнадцять разів легше повітря, то його доведеться переливати «навпаки», тобто тримати пробірки перевернутимі.Для цього пробірку, наповнену воднем потрібно якнайшвидше перевернути догори отвором так, щоб воно припало якраз під отвором другий пробірки. Легкий газ підніметься або «поллється» наверх і витіснить з верхньої пробірки більш важке повітря. Можливо, для того, щоб засвоїти цю навичку, буде потрібно не одне, а кілька вправ. Ми звикли до рідин важче повітря, які ллються зверху вниз, ну, а з речовинами легше повітря все по-іншому.
Зверніть увагу
Цікаво, що вміст водню в земній корі 1% по масі (у вигляді сполук). Вільний водень міститься в вулканічних газах і частково утворюється при розкладанні органічних речовин. Невеликі кількості виділяються зеленими рослинами. Вміст у атмосферному повітрі близько 0,00005 об%. Деяку частину водню атмосфера втрачає за рахунок його улетучивания в космічне пространство.В космічному просторі водень значно більш поширений, ніж на Землі - Сонце на 81,75 ат% складається з водню, Юпітер - 80%, Сатурн - 60%. В міжзоряному просторі існує в основному у вигляді атомів.
Корисна порада
Фізіологічно водень інертний, а при високих концентраціях здатний викликати задуху. Можливо наркотичний вплив при дуже високих тисках.