Як обчислювати синус кута.

Коли доводиться мати справу з вирішенням прикладних задач, що включають тригонометричні функції, найбільш часто потрібно обчислити значення синуса або ко синуса заданого кута .
Інструкція
1
Перший варіант - класичний, з використанням паперу, транспортира і олівця (або ручки) .За визначенням синус кута дорівнює співвідношенню протилежного катета до гіпотенузи прямокутного трикутника. Тобто, щоб обчислити значення, вам треба за допомогою транспортира побудувати прямокутний трикутник, один з кутів якого дорівнює тому, синус якого вас цікавить. Потім виміряти довжину гіпотенузи і протилежного катета і розділити друге першу з потрібним ступенем точності.
2
Другий варіант - шкільний. Зі школи всі пам'ятають «таблиці Брадиса», що містять тисячі значень тригонометричних функцій від різних кутів. Можна пошукати як паперове видання, так і його електронний аналог у форматі pdf - вони є в мережі. Знайшовши таблиці, знайти значення синуса потрібного кута не важко.
3
Третій варіант - оптимальний. Якщо є доступ до комп'ютера, то можна скористатися стандартним калькулятором ОС Windows. Його слід переключити в розширений режим. Для цього в розділі «Вид» меню виберіть пункт «Інженерний». Вид калькулятора зміниться - в ньому з'являться, зокрема, кнопки для обчислення тригонометричних функцій.Теперь введіть значення кута, синус якого вам потрібно обчислити. Можна зробити це як з клавіатури, так і клацаючи курсором миші потрібні клавіші калькулятора. А можна просто скопіювати і вставити потрібне вам значення (CTRL + C і CTRL + V). Після цього виберіть одиниці виміру, в яких повинен бути розрахований відповідь - для тригонометричних функцій це можуть бути радіани, градуси або раді. Робиться це вибором одного з трьох значень перемикача, розташованого нижче поля введення обчислюваного значення. Тепер, натиснувши кнопку з написом "sin", отримаєте відповідь на своє питання.
4
Четвертий варіант - найсучасніший. В еру інтернету в мережі існують ресурси, що пропонують вирішити чи не кожну виникаючу в житті проблему. Он-лайн калькулятори тригонометричних функцій з зручним інтерфейсом, більш просунутими функціональними можливостями знайти зовсім не складно. Кращі з них пропонують обчислити не тільки значення окремої функції, а й досить складних виразів з декількох функцій.
Функції синус і ко синус відносяться до області математики, яку називають тригонометрією, тому й самі функції називають тригонометричними. Згідно найстарішому з визначень вони висловлюють величину гострого кута в прямокутному трикутнику через відносини довжин його сторін. Обчислення значень синус а при сучасному рівні розвитку електронної техніки - досить проста задача.
Вам знадобиться
  • Калькулятор Windows.
Інструкція
1
Використовуйте калькулятор для обчислення синус а кута - обчислення тригонометричних функцій передбачено в більшості з них. Враховуючи наявність калькулятора в багатьох мобільних телефонах, деяких наручних годинниках та інших мобільних гаджетах, не кажучи вже про комп'ютери, це, мабуть, найдоступніший спосіб обчислення синус а. Якщо ви вирішите скористатися програмним калькулятором комп'ютера, то посилання на його запуск шукайте в головному меню ОС. Якщо це Windows, натисніть кнопку Win, виберіть в меню пункт "Всі програми", перейдіть в підрозділ «Стандартні» і клікніть по рядку «Калькулятор». Щоб відкрити в запустив додаток доступ до команд обчислення тригонометричних функцій натисніть клавіші Alt + 2.
2
Якщо у вихідних умовах величина кута, синус якого потрібно обчислити, дана в градусах, переконайтеся, що поруч з написом «градуси» в інтерфейсі калькулятора стоїть відмітка. Для введення вихідної величини в інших одиницях - радіанах або градах - цю позначку треба перемістити у відповідне поле.
3
Введіть з клавіатури або за допомогою кнопок на екрані величину кута і клікніть по кнопці з написом sin. Калькулятор відобразить шукане значення.
4
Величина кута не обов'язково повинна бути відома з умов, якщо в них приведені інші параметри, побічно визначальні його величину. В таких випадках як доповнення до калькулятора буде потрібно ще й знання деяких теорем з області тригонометрії. Наприклад, в умовах можуть бути дані тільки довжини гіпотенузи і катета, лежачого навпроти кута, синус якого потрібно обчислити. Тоді вам можна буде обійтися без тригонометричних функцій калькулятора: введіть довжину відомого катета, натисніть знак ділення - «слеш» - наберіть довжину гіпотенузи і натисніть Enter. Величина, відповідна синус у кута, з'явиться у віконці калькулятора.