Як зберегти відкриту сторінку.

Необхідність зберегти для подальшої оффлайн роботи сторінки різних інтернет-ресурсів виникає досить часто. Давайте подивимося - як це простіше зробити в найбільш поширених сьогодні браузерах.
Інструкція
1
У браузері Opera для збереження відкритої веб-сторінки потрібно в «Головному меню» перейти в розділ «Сторінка» і вибрати там пункт "Зберегти як ...». В результаті відкриється діалогове вікно збереження. Його можна відкрити і натисканням клавіш CTRL + S.Здесь вам потрібно вказати ім'я для файлу. За замовчуванням браузер використовує в якості імені файлу текст, який веб-сторінка поміщає в заголовок вікна. Дуже часто це довгий текст, призначений в більшій мірі роботам пошукових систем, а не відвідувачам сайтів. Тому нормальному "не-роботу» цей текст часом і зрозуміти важко, не кажучи вже про те, щоб згадати через деякий час за назвою файлу що б все це значило ... Краще дати файлу сохраняемой сторінки більш зрозуміле і коротке названіе.Кроме того, в цьому діалозі треба вибрати найбільш підходящий спосіб збереження - якщо вас цікавить тільки текст сторінки, то в випадаючому списку «Тип файла» краще вибрати «Текстовий файл». За замовчуванням він буде відкриватися текстовим редактором. Якщо в цьому списку вибрати «HTML-файл», то сторінка буде збережена у вигляді вихідного html-коду і відкриватися буде в браузері. Правда в цьому варіанті будуть втрачені картинки, флеш-ролики, таблиці стилів і інші елементи, які містяться в окремих від вихідного коду файлах. Щоб зберегти і їх слід вибрати в списку пункт «HTML-файл із зображеннями», або «Веб-архів (одним файлом)». Веб-архів - це спеціальний формат, за принципом дії схожий з звичайними архівами (RAR або ZIP), з тією різницею, що розпаковувати його не потрібно, браузер при необхідності зробить це сам. Файл веб-архіву має розширення "mht" і відкривається браузером точно так само, як і файли звичайних веб-сторінок.
2
В Mozilla FireFox, щоб відкрити діалог збереження сторінок, треба вибрати в меню розділ «Файл», а в ньому пункт "Зберегти як ...». І тут теж можна скоротити цю операцію до натискання клавіш CTRL + S. У цьому браузері дії по збереженню файлу аналогічні процедурі в Opera, c тією тільки різницею, що ті ж типи файлів в випадаючому списку вибору названі трохи інакше.
3
А в оглядачі Internet Explorer - комбінація з двох попередніх браузерів. Щоб відкрити діалог збереження веб-сторінки потрібно діяти абсолютно так само як в Mozilla FireFox, тобто вибрати в меню розділ «Файл», а в ньому пункт "Зберегти як ...». А сам діалог збереження, включаючи меню, що випадає вибору типу файлу, абсолютно ідентичний діалогу Opera.
4
У браузері Google Chrome для відкриття діалогу збереження сторінки треба у правому верхньому куті клацнути іконку із зображенням гайкового ключа і вибрати в меню пункт «Зберегти сторінку як ...». Поєднання клавіш CTRL + S діє і в цьому браузері. Сама процедура збереження ідентична попереднім, але вибір типів файлів, що зберігаються менше - тільки HTML або сторінка повністю.
5
В Safari шлях до відкриття діалогу збереження сторінки лежить теж через іконку у верхньому правому куті, тут не ній зображення сторінки. Хоча, якщо у вас включено відображення рядка меню цього браузера, то можна скористатися його розділом «Файл». У кожному разі вам треба вибрати пункт «Зберегти як ...». І в цьому браузері теж діє поєднання клавіш CTRL + S. Safari, у відмінності від Google Chrome, може зберігати і веб-архіви - відповідний пункт ви можете вибрати у випадаючому списку.