Як налаштувати гриф гітари. Як налаштувати гриф акустичної гітари.

У любителів акустичних гітар нерідко виникає проблема зі звучанням струн. Це ускладнює настройку і взяття баре на низьких ладах. Це відбувається у зв'язку з розбудові становища грифа гітари. Існують моделі гітар, які позбавлені цього недоліку. Але якщо у вас виникла проблема з грифом, то доведеться налаштовувати його вручну.
Вам знадобиться
  • 1) Гітара
  • 2) Викрутка
Інструкція
1
Суть настройки грифа полягає регулюванню балансу його відносно струн нижніх ладів. Для цього необхідно максимально послабити струни. Як тільки струни ослаблені ви можете помітити, що гриф гітари став вільно ходити вгору і вниз. Якщо цього не сталося, то за допомогою викрутки відверніть шуруп, який зміцнює гриф до корпусу гітари.
2
відвертається шуруп тільки для того щоб гриф міг рухатися. Немає потреби викручувати його повністю. Тепер візьміть гриф біля основи головки гітари. Поводите його вгору і вниз. Зауважте, як змінюється зазор між ним і струнами у нижніх ладів. Виставите необхідний для вас зазор. В ідеалі він повинен становити не більше півтора сантиметрів. Кожен гітарист виставляє це значення по-своєму.
3
Зафіксуйте цей зазор, утримуючи гриф у відповідному положенні. За допомогою викрутки закрутіть шуруп, який зміцнює гриф до корпусу гітари. Намагайтеся зробити гриф максимально нерухомим, але не перетяните. Після цього приступайте до налаштування струн. У разі незручності можна повторити процедуру заново, знаходячи баланс, який вам до душі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=os4dMG9DQIA
Регулювання грифа гітари є вельми специфічним навиком, яким володіє не кожен гітарист. Багато, щоб не нанести шкоди інструменту, принципово роблять це тільки в майстернях.
Вам знадобиться
  • - Шестигранний ключ;
  • - Лінійка;
Інструкція
1
Заміряйте відстань між струнами і грифом. Робити це краще над порожком сьомого лада - в цьому місці прогин зазвичай буває найбільшим. Відстань між басовою шостий струною і порожком повинно бути 3-4 міліметра. Наступним зверніть увагу на перший поріжок - відстань між ним і струною повинно бути не менше одного міліметра: інакше, при грі боєм з'являтиметься деренчання, і гриф дійсно необхідно регулювати.
2
Запитайте у досвідченого гітариста, чи не занадто сильно зігнутий гриф. На жаль, високо підняті над грифом струни ніяк не позначаться на звучанні інструменту, і визначити це на слух ви не зможете. Проблемою являтися буде тільки те, що гра на такій гітарі потребують фізичних зусиль. Якщо ви не впевнені у власній оцінці, то запитайте у досвідченого музиканта, чи не важко притискаються струни, і, якщо це так, то їх необхідно опустити щоб уникнути проблем. Але, коли обидва способи перевірки (з першого і другого пунктів) дають «нормальні результати», то гриф в регулюванні просто не потребує.
3
Переконайтеся, що струни налаштовані не надто високо. Якщо вони «підігнані» під ваш голос, а не по камертону, то висока ймовірність порвати їх при регулюванні грифа . Більш того, після регулювання потрібно буде обов'язково перевірити, «будує» чи гітара, і налаштувати її заново, якщо буде потрібно.
4
Знайдіть на грифі металеву виїмку. Вона повинна мати форму шестикутника і перебувати на одній з підстав. Якщо її немає зовні, то перевірте всередині корпусу гітари - там вона поміщається з «естетичних міркувань», щоб інструмент виглядав красивіше.
5
Вставте шестигранний ключ відповідного розміру і приступайте до налаштування. Сам процес не викликає ніяких труднощів: повертаючи ключ у ту чи іншу сторону, ви регулюєте вигин грифа . Однак зверніть увагу на те, що при надмірному прогині може утворитися тріщина, яка призведе інструмент в непридатність. Тому, якщо ви напевно не впевнені в тому, що робите, краще перший раз попросити майстра налаштувати гриф при вас.
Корисна порада
Якщо отвір для ключа всередині корпусу, то струни слід максимально послабити, щоб не порвати з необережності.