Як вирощувати гладіолус.

Гладіолус не просто красивий - це величний квітка, і він хороший як сам по собі, так і в букеті. Але перш ніж дарувати гладіолуси, потрібно зуміти їх виростити, а виходить це далеко не у всіх. До королівському рослині і підхід повинен бути відповідним.
Вам знадобиться
  • - цибулини гладіолусів
  • - марганцівка
  • - тирса
  • - садова лопата
Інструкція
1
Гладіолус и вирощують з цибулин. Первинний відбір посадкового матеріалу слід проводити вже в березні. Дістаньте цибулини зі сховища, огляньте їх на предмет висихання, виявлення цвілі. Здорова клубнелуковица пружна, поверхня її блищить, на ній не повинно бути ранок і механічних поврежденій.Еслі ранок на шкірці мало, просто присипте їх сумішшю сірки з деревним вугіллям. Сильно уражені цибулини викидайте, не шкодуючи.
2
Складіть гладіолуси в плоску коробочку денцем вниз, поставте в прохолодному темному місці. За тиждень до висаджування в грунт, пересипте цибулини мокрими тирсою, щоб спонукати їх до утворення перших коренів.
3
Грядку під квіти рекомендується скопувати дуже глибоко, не менше, аніж на 40-50 см, щоб коріння квітки могли безперешкодно рости вглиб. Зробіть вздовж грядки поздовжні борозни на глибину багнета садової лопати, удобрити грунт деревною золою і перегноєм, можете додати трохи піску.
4
Продезінфікуйте цибулину протягом 20-30 хвилин в слабкому розчині марганцівки і закопайте її на глибину 10-15 см. Між окремими рослинами залишайте віддаль не менше 20 см.
5
Більше нічого особливого робити не потрібно. Гладіолус и не потребують додаткової підгодівлі або особливому поливі. Тільки в сильно посушливе літо можна полити їх, якщо земля просохла більше, ніж на 20 см.
6
При зрізанні квітів, залишайте на кущі мінімум 4 листа, щоб корнелуковіца встигла набратися сил до викопування. До осені навколо кожної з них утворюється багато цибулинок-діток, які необхідно акуратно викопати і відправити в сухе прохолодне місце на зберігання до наступної весни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yb9GoWUS1kg
Корисна порада
Висаджуючи різні сорти гладіолусів, позначайте ряди табличками, щоб не заплутатися який саме квітка росте в цьому ряду.