Як годувати коня.

Коні дуже вимогливі до якості корму. Промерзлі, плісняві або забруднені корми давати не можна. Щоб визначитися з кількістю корму, потрібно врахувати ряд факторів: фізіологічний стан коні, інтенсивність робіт, на яких вона використовується і, звичайно ж, стан навколишнього середовища і умови утримання.
Вам знадобиться
  • Сіно, солома яра, концентрати, морква, трава, кухонна сіль, корнеклубнеплоди, сухі корми, овес, ячмінь.
Інструкція
1
спітнілий і розпалену кінь випускати на пасовище не можна. Спочатку слід дати їй відпочити і охолонути протягом 30-40 хв.
2
Якщо корм дається 3 рази на добу, він повинен бути розподілений таким чином: найбільша частина грубого корму віддається ввечері, вранці - трохи менше, опівдні, пам'ятаючи, що перерва для їжі і перетравлення корму кінь ю короткий, ще менше ніж вранці. Концентрований же корм опівдні і вранці дається в однаковій кількості, а на ніч - побільше.
3
Можна приготувати спеціальну дієтичну кашу. З розрахунку на 10 коней береться 10 кг плющеного вівса, 75 г солі, 500 г лляного насіння і все це поміщається в діжку або корито (підійде і щільний ящик) заливається окропом, щоб корм наситився водою. Не перемішуючи, зверху насипаються 5 кг пшеничних висівок рівним шаром. Потім ящик, укритий для збереження тепла, залишають на 2-3 години. Перед тим як роздати такий корм, він ретельно перемішується. Давати такий корм, через його злегка послабляющего характеру, краще ввечері.
4
Правильніше за все буде давати корм наступним чином: спершу сіно, потім буряк чи моркву (соковиті корми), і, в самому кінці, концентрати. Якщо все зробити навпаки, то кінь їстиме корм дуже жадібно, погано пережовуючи його, що може стати причиною кольок і здуття живота.
5
Якщо потрібно внести зміни в кормовий раціон, то робити це слід поступово. Інакше у коня, організм якої не може швидко пристосуватися до нового корму, виникне розлад травлення. Щоб повністю перевести на новий корм без шкоди для здоров'я, знадобиться близько 10 днів. Замінюючи концентрати на нові, давати їх слід у все зростаючій кількості перемішуючи зі старими. Частка старого корму повинна знижуватися, поки повністю не буде замінена новим.
6
Оскільки потреба коней у воді дуже висока, то поїти їх слід досхочу. Задіяна в важких роботах кінь може випити за добу до 50-60 л води. На кількість споживаної рідини впливає температура повітря, його вологість, час року, інтенсивність навантаження, вміст води в кормі, а так само від властивостей самої води та індивідуальних потреб тварини.
7
При недостатній кількості рідини кінь може відмовитися від сухого корму. Поїти тварину треба не менше 4 разів на день, а при жаркій погоді - до 7 разів. Спітнілу і розпалену кінь поїти не можна. Необхідно почекати 1-2 години і після цього давати воду з насипаним в неї сіном.
Зверніть увагу
Якщо дати коні відразу після роботи холодну воду у неї буде ревматичне запалення копит і застуда.
Корисна порада
Годувати коня треба не менше 3 разів на день, при важкій роботі - більше 4. Кількість корму треба розрахувати так, що б він був з'їдений за 30-60 хвилин до початку роботи.